Přejít k hlavnímu obsahu

Únor dle astrologie: Je tu období Vodnáře. Končí retrográdní Merkur, těšit se můžeme i na žhavý úplněk

Info ikona
Astrologie

Které důležité astrologické události nás čekají v únoru? Končí retrográdní Merkur, což nám přináší značnou úlevu. Ocitáme se v období Vodnáře, jehož energie má vliv na nás všechny. V neposlední řadě na naše životy bude mít vliv žhavý úplněk a postavení planetek.

Je tu období Vodnáře

Už 13 dní se nacházíme v období Vodnáře, které potrvá do 20. února 2022. Vodnář je vzdušné znamení, které rádo komunikuje, inovuje, vynalézá, vzdělává se, objevuje, tvoří a sdružuje. Jeho energie je velmi přátelská a přeje bližšímu propojení s kamarády i našimi blízkými. Je to energie, která zároveň stmeluje pracovní kolektivy. Vodnář souvisí s progresivitou, v únoru přichází čas na pokroky. Vodnář se nerad nechává svazovat pravidly, raději si vytváří vlastní. Proto je také občas spojován i s revoltou a volnomyšlenkářstvím. V únoru budeme mít skvělé nápady, nebudeme se chtít nechat omezovat a budeme toužit po utužení vztahů s přáteli.

Info ikona
Vodnář

Končí retrográdní Merkur

Konečně jsem se dočkali. Období retrográdního Merkuru je konečně u konce. Toto postavení planety Merkur je problémové, do života nám přineslo spoustu zmatků, chaosu a nedorozumění. V minulých dnech nás mohla zlobit technika, mohlo docházet k neshodám kvůli špatným vyjádřením a také jsme mohli nadělat spoustu chyb. Nyní si budeme užívat mnohem jasnější přímé komunikace, půjde nám lépe plánování, odpadnou starosti s technikou a celkově se dá říct, že se notně sníží míra stresu. Pokud jste se v období retrográdního Merkuru s někým pohádali, máte nyní šanci vše napravit a pokusit se usmířit s danou osobou. Špatnou zprávou je, že to nebylo poslední období retrográdního Merkuru v tomto roce. Na to ale teď nemyslete, mějte radost, že je tato etapa za vámi.

Vliv planetek

V astrologii je třeba brát v potaz všechna vesmírná tělesa, tedy i planetky. Jednou takovou je Juno, sedmý největší objekt obíhající mezi drahami Marsu a Jupiteru. Tato nenápadná planetka vstoupila na začátku února do znamení Vodnáře. Planetka v astrologii symbolizuje skutečnou lásku a romantický závazek. Tím, že vstoupila do znamení volnomyšlenkářského Vodnáře, došlo ke změně způsobu, jakým budeme lásku vyjadřovat. Vodnář si žádá nekonvenční způsoby dokazování lásky, v tomto období mohou vznikat i neobvyklé situace ve vztazích. Není to však jediná planetka, která má vliv. Trpasličí planeta Ceres vstupuje v únoru do Blíženců, povede to k tomu, že o svém vztahu budeme schopni hovořit mnohem otevřeněji.

Info ikona
Pár

Čeká nás žhavý úplněk

Dne 16. února 2022 nás čeká pěkně žhavý úplněk ve znamení Lva. Jeho energie bude cítít pár dní předem a pár dní po, takže se dá říct, že nás čeká valentýnský týden, na který jen tak nezapomeneme. City budou hrát prim. V tomto období se nebudeme bát vyslovit své touhy a experimentovat v posteli. Navíc spojí síly romantická planeta Venuše s vášnivým Marsem, což nám může vést k zpestření vztahů, jejichž jiskra už pohasínala. Díky tomuto planetárnímu spojení nastává skvělý čas vyjádřit své pocity a být asertivnější ohledně toho, co od vztahu chcete.

Zdroj: Bustle