Přejít k hlavnímu obsahu

Horoskop 2022: Včera začala jedna z nejtěžších fází pro každé znamení zvěrokruhu. Na scénu přichází retrográdní Merkur

Info ikona
Horoskop

10. května 2022 začíná jedna z nejtěžších fází zvěrokruhu: Merkur je opět retrográdní. Na jaké situace se nyní musíte připravit?

Existuje jedna astrologická událost, které se fanoušci Astro zvláště bojí: retrográdní Merkur. 14. ledna 2022 k této události došlo po dobu tří týdnů a ode dneška je Merkur opět retrográdní až do 3. června 2022 v Blížencích. Ale co přesně je Merkur retrográdní a jak ovlivňuje náš každodenní život?

Co znamená retrográdní Merkur?

Všechny planety naší sluneční soustavy se pohybují ze západu na východ. Merkur a Země (případně Venuše, Pluto a spol.) však neobíhají kolem Slunce stejnou rychlostí – někdy to proto vypadá, jako by se planeta pohybovala pozpátku, tedy z východu na západ. Jde však pouze o optický jev – ve skutečnosti žádná planeta nemění svůj směr.

V ohrožení je každé znamení

Merkur je považován za komunikační planetu – a je to právě komunikační aspekt, který je během retrográdní fáze nejvíce ovlivněn. Věci mohou být snadno nepochopeny a to, co se běžně říká, může být pochopeno jako urážka nebo nemístná poznámka. Konflikty mohou vznikat rychleji, protože vám něco neúmyslně vyklouzlo nebo je váš tón špatně interpretován. Když už jsme u komunikace: Technologie (smartphony, notebooky atd.) jsou prý v tuto chvíli náchylnější k narušení.

A je tu ještě něco, co je třeba vzít v úvahu během retrográdnosti Merkuru: Řešení důležitých schůzek a smlouvy jsou v této době na nešťastné vlně. Nájemní, pracovní a kupní smlouvy si proto před podpisem pečlivě přečtěte a zkontrolujte. A důležitým schůzkám byste také měli věnovat extra pozornost: Rychle se může stát, že důležitou schůzku zadáte špatně do kalendáře nebo se špatně zkoordinujete s kolegy, přáteli a podobně.

Zdroj: Horoskopy 2022