Přejít k hlavnímu obsahu

Běžné předměty v domácnosti, které hromadí negativní energii: Okamžitě je vyhoďte, činí vás neštastnymi. Jak snadno prostor vyčistit?

Domov je místem, kde se máte cítit bezpečně, umět v něm odpočívat a cítit se pohodlně. Když máte kolem sebe předměty, které v sobě hromadí negativní energii, může to ovlivnit vaši náladu a vůbec celou atmosféru domácnosti. Dá se tomu předejít? Očistěte předměty od všeho negativního, nebo některé raději vyhoďte!

Kdy přistoupit k očištění negativní energie?

Negativní energie se může doma i v předmětech kumulovat a to zejména po hádce s partnerem, po rozchodu s partnerem nebo ztrátě, během velkých životních změn jako je nová práce, nový partner a podobně. Když si domů přinesete nový kousek nábytku nebo dekorace je dobré ho také očistit. Může to být starší kousek, který v sobě udržuje negativní energii, může to být darovaná věc nebo památka po zemřelém. A tyto věci v sobě mohou držet špatnou energii, kterou si tak přenesete k sobě domů.

Jak očistit domácnost a předměty?

Očistných rituálů, jak se zbavit negativní energie, je mnoho a je na vás, jaký si vyberete. Můžete jich klidně vyzkoušet více, když nefunguje jeden, může klidně druhý. Když se pustíte do odstraňování energie, prostor se může stát kreativnějším, lehčím a celkově se v něm budete cítit příjemněji. Jak na to?

Info ikona
kadidlo
Mohlo by se vám líbit

Věci s negativní energií, které byste nikdy neměli mít doma: Proč jsou rozbité hodiny nebo houpací křeslo magnetem na neštěstí?

Podle feng-šuej a dalších kulturních tradic jsou předměty, které v sobě drží negativní energii, kterou pak přenáší do celé domácnosti. Pokud jich máte doma hned několik, může se vám smůla lepit na paty a můžete být například často nemocní. Podívejte se na předměty, které byste raději neměli mít ve svém domově.
svetzeny.cz

Zapalte sušené bylinky

Lidé po celém světě využívají k očištění od zlé energie kouř z vonných bylinek. Cedr, rozmarýn, jalovec, santalové dřevo i další. Vložte vybranou bylinku do ohnivzdorné nádobky a zapalte. Sfoukněte plamen a nechte uhlíky dál žhnout. Pomaličku je můžete rozfoukávat a kouřem, který z bylinek jde, čistit každý kout místnosti nebo předmět.

Sáhněte po krystalech

Krystaly mají k čištění negativní energie velkou moc. Mohou to být například turmalíny, hematity. Negativní energie se můžete zbavit taky solí, kterou nasypete do rohu místnosti. Proč rohy? Protože tam se totiž hromadí negativní energie. Krystaly je potřeba po takovém čištění řádně umýt a nechat proschnout na slunci. Sůl vysajte vysavačem a vyhoďte.

Hluk v místnosti

Negativní energii může pomoci rozbít hluk. Například bubny, gong nebo tleskání. Procházejte prostorem a vytvářejte hluk. Obvykle se začíná u předních dveří a pokračuje se po směru hodinových ručiček.

Zapalte kadidlo

Palo Santo je druh vonného dřeva pocházející z Jižní Ameriky a pálí se taky jako kadidlo. A to je velmi dobrý a hlavně silný čistič energie. Zapalte jeden konec a nechejte kouř, aby pročistil celou místnost. Podobně jako tomu bylo u očistného rituálu s bylinkami.

Mohlo by se vám líbit

Špatná energie doma: Bez milosti vyhoďte tyto předměty

Domov by měl být oázou klidu a pohody, kam si chodíme odpočinout a trávit čas se svými nejbližšími. Přístav, do kterého se rádi vracíme. Mnohdy si ale neuvědomujeme, že pozitivní energii doma z velké části tvoří i věci, které nás obklopují. Některé u nich mohou vyloženě škodit a vyčerpávat nás. Těch je dobré se nemilosrdně zbavit.
svetzeny.cz

Co bez milosti vyhodit?

Nádobí v kuchyni, ať už jde o hrnce či jídelní servis, ztělesňuje v bytě rodinnou harmonii. Patří také k nejsilnějším atributům negativní energie. Proto si dejte pozor, abyste v kuchyni neměli rozbité hrnce nebo otřískané a popraskané talíře nebo hrnky bez ucha. Praskliny na talířích mohou údajně ukazovat na problémy ve vztazích. 

Často si mnozí lidé suší na památku květiny. Ať už je to třeba svatební kytice nebo růže, kterou vám daroval partner z lásky, podle Feng Shui byste se jich měli zbavit. Podobně jsou na tom suché dekorační vazby ze slaměnek, trávy či bodláků. Suché květiny jsou mrtvé, bez životodárné energie jang. Místo ní nabízejí pouze jin. Raději se obklopte živými květinami, o které budete s láskou pečovat. 

Elektronika - tedy počítače, telefony, tablety, televize nebo třeba CD přehrávač - je podle Feng-Shui symbolem síly a moci. Je v pořádku ji mít doma, ale jen pokud funguje. Je-li rozbitá, může se to negativně projevit na vaší životní síle, chuti do práce, ale třeba i zdraví. Mějte také na paměti, že elekronika by neměla být v ložnici, aby nerušila spánek. 

Zdroj článku