Promotion
Promotion

Znáte šest základních lidských potřeb?

Promotion

1. Jistota/ Pohodlí
První lidskou potřebou je jistota. Díky pudu sebezáchovy se snažíme vyhnout se bolesti a nepředvídatelným situacím. Chceme mít jednoduše věci pod kontrolou.

2. Nejistota/ Variabilita
Odpovězte mi na otázku: Máte rádi překvapení? Pokud odpověď zní „ano“, lžete sami sobě. Máte rádi jen ty překvapení, které očekáváte. Ty, které nečekáte, nazýváte problémy. Ale i ty potřebujete, abyste si vybudovali určitou hroší kůži. Vaše svaly ani charakter neporostou, pokud nebudete bojovat s odporem.

3. Důležitost
Každý po tom toužíme a málokdo to dokážeme přiznat. Chceme se cítit nejlepší, výjimeční, speciální a nebo potřební. Ať už sami pro sebe nebo pro našeho partnera či rodinu. Dosahujeme toho různými způsoby. Někdo se cítí důležité tím, jak vypadá, kolik vydělává nebo kde bydlí.

4. Láska a spojení
Lásku všichni chceme a potřebujeme. Když milujeme, cítíme se naživu a plní energie. Nic pro nás není problém. Jakmile lásku ztrácíme, je to jako by se nám trhalo srdce na kusy. Spojení je něco nižšího než láska, nazývejme to drobky lásky.

5. Růst
Je to jednoduché. Pokud nerosteme, umíráme. Potřebujeme se vzdělávat, zlepšovat se, posouvat naše hranice i naše vztahy dál.

6. Přispívání
Zní to možná jako klišé, ale pomáhat kolem sebe, je tajemstvím života. Zamyslete se, co je první věc, kterou uděláte, když se dozvíte nějakou skvělou novinu? Zavoláte někomu a o svou radost se podělíte. Zkrátka je to o sdílení. Život je o vytváření smyslů, o nás, ne o jednotlivci.

Info ikona
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion

@svetzeny

Promotion
Promotion
Promotion