Přejít k hlavnímu obsahu

Numerologie: Co o nás prozradí naše životní číslo?

„Číslo je podstatou všech věcí,“ řekl kdysi řecký matematik a filozof Pythagoras. Podle něj to, kdy se narodíme, zcela přesně ovlivní náš život i to, jací jsme.

Podle vědy zvané numerologie neexistují žádné náhody, ale jen vztahy mezi čísly a lidmi nebo jejich duší. Numerologie (z latinského numerus – číslo) dává do souvislostí datum našeho narození s naší životní cestou. Víra v sílu čísel má dlouhou tradici, o její magické moci byli přesvědčeni už staří Egypťané, Babyloňané, a dokonce i Mayové. Funguje i dnes?

Co nám napoví magie čísel?

Rozhodující je vždy datum narození. Podle numerologie usiluje každá duše o své konkrétní životní poslání mnohem dříve, než přijde na svět. Naše datum narození by tedy podle této teorie již mělo být předurčeno naší duší ještě před porodem. Pomocí jednoduchého vzorce (viz rámeček vlevo) můžeme odvodit svoje číslo života, které poskytuje informace o tom, jak žijeme. Den narození nám ukazuje na naše typické vlastnosti, přednosti, ale i slabiny, kterých bychom se měli vyvarovat. Důkladnější numerologie pak ale zkoumá takzvané naše osudové číslo neboli číslo života. Spočítejte si to svoje podle našeho vzorečku a zjistěte, jaké máte silné a slabé stránky. Počítejte a objevujte!

1 – Nezávislí

Máte mimořádně silnou vůli, rádi děláte věci za nějakým účelem a kultivujete svá přátelství. Nezávislost je pro vás důležitá, takže jste raději vedoucí než podřízení. Proto se vám někdy může vaše tvrdohlavost postavit do cesty. Pod svou tvrdou skořápkou však skrýváte citlivé jádro.

Náš tip: Vydejte se častěji na cesty, ať už profesionálně, či soukromě, rozšíří to vaše obzory.

2 – Mírumilovní

Máte-li číslo dvě, pak jsou pro vás důležitá stabilní spojení. Vždy budete usilovat o harmonii a mír, díky své citlivé povaze se můžete skvěle vcítit do ostatních lidských osudů a stát se tak pro své přátele či rodinné příslušníky nejen naslouchající vrbou, ale také skvělým poradcem.

Náš tip: Nikdy nezapomínejte na svou vnitřní rovnováhu a naučte se říkat ne.

3 – Veselí

Jste kreativní, vtipní, komunikativní, originální a máte skvěle vyvinutou fantazii. Lépe se vám pracuje ve dvou, sami nedosáhnete takových výsledků. Kontinuální práce vás moc nebaví, k pořádným výkonům se vybičujete až pod vlivem stresu.

Náš tip: Někdy máte tendenci kritizovat ostatní, aniž byste byli tázáni. Tahle neomalenost vám může způsobit nejednu potíž, naučte se proto diplomacii.

Mohlo by se vám líbit

Kariérní horoskop 2021: Jak se vašemu znamení povede v práci podle hvězd

Kdy byste měla v práci zabart a kdy si budete moci v práci odpočinout, protože získáte přirozený respekt kolegů? Všimnou si letos lidé na správných místech ve správnou chvíli, kolik energie do svého zaměstnání vkládáte?
svetzeny.cz

4 – Opatrní

Lidem s číslem čtyři obvykle trvá určitou dobu, než si u nich druzí získají důvěru. Máte čtyřku? Pak se budete cítit bezpečně ve svém prostředí a s vašimi blízkými. Jste zkrátka dost konzervativní a změny nemáte v oblibě. Pokud vám při určité činnosti chybí potřebná znalost a jistota, brzy ztratíte odvahu.

Náš tip: Naučte se věřit v sebe. Dokážete víc, než si myslíte!

5 – Zvídaví

Lidé, kterým při sečtení vyšlo číslo 5, mají rádi změny, pohyb, volnost, svobodu a dobrodružství. Patříte-li mezi ně, pak asi také rádi mluvíte a rádi s ostatními sdílíte své zážitky a zkušenosti, zároveň nesnášíte nudu.

Náš tip: Někdy máte tendenci chovat se zbrkle, což může být potíž jak v osobních, tak v pracovních vztazích. Zkuste nejdříve počítat do desíti.

6 – Perfekcionisté

Milujete detaily a jste velmi ambiciózní. Projekty jsou ve vašich nejlepších rukou. Váš perfekcionismus je často interpretován jako všeznalost, takže k vám okolí vzhlíží. Ačkoliv je pro vás rodina důležitá, dáváte až zbytečně často přednost materialismu.

Náš tip: Ve snaze doladit puntičkářsky všechny detaily v práci zapomínáte na své zdraví. Pozor, to by se vám mohlo vymstít.

7 – Melancholičtí

Řídíte se spíše rozumem než pocity. Mnoho věcí vyvolává váš zájem, raději ale dáváte přednost schovat se do své vlastní ulity. Milujete totiž osamělost a melancholii. Jakmile se ale otevřete vztahům, prožíváte je pak velmi intenzivně.

Náš tip: Vylezte ze své ulity častěji a nechte se potěšit okolním světem, snažte se více si užívat než přemýšlet.

8 – Bojovní

Máte vynikající řídící a organizační schopnosti a je jen na vás, zda je využíváte, či nikoliv. V cestě za svými vysněnými cíli dokážete být velmi vytrvalí. V lásce jste zodpovědní a věrní, ale někdy máte potíže s přijímáním a vyjadřováním pocitů, protože jste málo spontánní.

Náš tip: Zkuste se o své city více podělit, uvidíte, nepřinese vám to nic špatného, ba právě naopak.

9 – Charismatičtí

Vaše přirozená autorita je atraktivní pro vaše blízké. Současně jste citliví a soucitní, ale také se nebojíte držet se svých ideálů a přesvědčení. Oplýváte vysokou úrovní mentální energie a všechna úskalí a problémy zvládnete. Materiální věci vás nezajímají, důležité jsou pro vás přátelství a osobní vztahy.

Náš tip: Nesnažte se být dokonalí, povolte si klidně nějakou tu chybičku. A pozor na sklon k iluzím, ve vztazích se držte spíš při zemi.

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme s Lifee Svatební pompon
Mohlo by se vám líbit

Horoskop: Tato znamení horoskopu jsou největší neohrabanci

Bez ohledu na to, jak opatrní jste, každý den se vám stane malá nehoda. Tyto chvíle trapnosti mohou být způsobeny vaším znamením zvěrokruhu. Patříte sem i vy?
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Dějí se vám v životě špatné věci? Možná máte karmický dluh z minulého života. Zjistěte svůj podle data narození

Karma se řídí zákonem příčiny a následku. Vše, co jsme udělali dobrého a špatného v životě, se nám vrací zpět jako boomerang. A to platí i pro minulé životy. Pokud jsme v minulém životě udělali něco špatného, musíme dluh v příštím životě splatit. Zjistěte, zda i vy máte karmický dluh, a co můžete udělat pro napravení své karmy.
svetzeny.cz