Přejít k hlavnímu obsahu

Čakry: Jak otevřít svou srdeční čakru, která vás naučí milovat, odpouštět a radovat se

Info ikona
4. čakra

Srdeční čakra je prostřední ze sedmi čaker v našem těle. Pro správné fungování potřebuje náš organismus udržovat všechna tato energetická centra rotující v různých částech těla otevřená a v harmonii. Harmonická srdeční čakra nám přinese to, co je se srdcem spojené – lásku a radost.

Srdeční čakra spojuje naše fyzično a duchovno – tedy všechna centra energie. Je to čtvrtá čakra a nachází se ve výši srdce uprostřed hrudníku. První čakra má na starost naše základní potřeby, druhá čakra hlavně náš sexuální život, třetí čakra naši vůli a sebevědomí. Čtvrtá čakra má sjednocovat a otevřít srdce soucitu a nekonečné lásce.

Heslem srdeční čakry by mohlo klidně být „Mazlete se, dotýkejte se, líbejte se a milujte se!“. Pokud se naučíte odpouštět, nebudete zahořklí, naučíte se znovu dotýkat třeba partnera jen tak, protože chcete, protože je to příjemné vzít se za ruce, pohladit ho po rameni, když se díváte na televizi, dát si letmou pusu, když se míjíte v koupelně.

Čakry: Bolí vás záda, máte střevní potíže, deprese? Takto vypadá zablokovaná kořenová čakra. Uvolnit si ji můžete sami

svetzeny.cz

S jakými orgány je srdeční čakra spojena a jaké jsou příznaky zablokování?

Spojená je samozřejmě se srdcem, také s hrudníkem a spodní částí plic, ovlivňuje krevní oběh, kůži a ruce. Je-li čakra otevřená, cítíme propojení se sebou a celým světem, jsme citliví a schopní odpouštět, hluboce milovat – a to opravdovou láskou, která nemá podmínky ani hranice.

Pokud je čakra zablokovaná, objeví se problémy s plícemi, astma, dýchací potíže, bolest ramen a paží, a dokonce předčasné stárnutí. Negativní psychické dopady jsou apatie, neschopnost odpuštění, nedůvěra, smutek a v neposlední řadě žárlivost a nenávist k sobě i druhým.

Jak se otevřít bezpodmínečné a hluboké lásce a lásku nejen dávat ale i dostávat?

Prvním krokem je začít u sebe, odpustit si a milovat hlavně sebe a pak je možné lásku dávat i ostatním a budovat láskyplné vztahy. Pokud sami sebe nebudeme mít rádi, budeme závislí jen na ostatních a jejich projevech lásky. Pokud se máme rádi, jsme schopni i kritického myšlení, víme, co je pro nás dobré a co ne, umíme rozlišovat na základě vlastního rozhodnutí, nenecháme si nic vnutit.

Důležité je odpustit i ostatním na nás spáchané křivdy, bez odpuštění nemůžeme srdeční čakru aktivovat.

Pokud povoláte na pomoc i kameny a barvy, vybírejte růženín, smaragd, jadeit, granát, zelený turmalín a nefrit. Barvy, které pomohou otevírat nebo harmonizovat srdeční čakru jsou zelená, růžová a zlatá. Pokud hledáte tu správnou vůni, tak vůně lásky je v tomto případě růžový olej.

Čakry: Špatný sexuální život, problémy ve vztazích? Na vině může být zablokovaná sakrální čakra. Uvolněte ji a pocítíte sílu i radost

svetzeny.cz

Mazlení, milování, polibky, objetí

Vřelý a upřímný fyzický kontakt je bránou srdeční čakry. To vše potřebujeme jako lidské bytosti k tomu, aby nám bylo dobře. Bez dotýkání se druhého člověka nejsou naše potřeby zcela naplněny.

Srdeční čakra je velmi silná, pokud je otevřená, je dokonce schopna ostatní uzdravovat. Ne nadarmo se v poslední době používá dotyk jako doplňková terapie. Jsou bohužel lidé, jichž se dlouhá léta nikdo nedotkl nebo nepohladil.

Numerologie: Vaše životní číslo o vás prozradí více, než možná chcete

svetzeny.cz

Ovládněte své myšlenky a převezměte kontrolu nad svým životem

svetzeny.cz

Vpusťte pozitivní energii Feng Shui do svého domova!

svetzeny.cz