Sebeláska nerovná se sobectví

Zdravá sebeláska je alfa a omega šťastného života. Být totiž s někým 24/7 a nemít ho rád, nebo dokonce nesnášet, je trest. Existuje jen jediná osoba, od které nemůžeme odejít nebo si od ní dát pauzu, a to jsme my sami. Sebeláska nemá nic společného se sobectvím. Naučte se tyto dvě slova rozlišovat a už nikdy si nemusíte vyčítat, že jste si udělala čas jenom pro sebe nebo vynechala společenskou akci. Někdy je jednoduše lepší být doma v teplácích a sledovat oblíbený pořad nebo si užívat zasloužený relax. Nebojte se být sama sebou! 

10 tipů ke zdravé sebelásce

1. Zamyslete se, co vám jde, a to pěstujte! Je to malování, vaření nebo marketing? No tak hurá do toho!

2. Každý večer si do diáře napište, co se vám ten den podařilo.

3. Naučte se přijímat pochvalu. Nikdy ji nenegujte, vždy poděkujte a chvalte i sama sebe. třeba ne nahlas, v duchu, ale chvalte.

4. Klidně odmítněte, co dělat nechcete. Rozhodně, sebevědomě, bez vysvětlování. Nemusíte dělat vždy všechno a pro všechny.

5. Dělejte často to, co máte ráda a při čem se cítíte dobře. Ať je to plavání, nebo čtení. Zvedne vám to náladu a utvrdí vás to

ve vlastních schopnostech.

6. Mějte pro sebe pochopení a buďte k sobě tolerantní. Vzpomeňte si na kohokoliv, koho obdivujete. Vyčítala byste mu drobnosti?

7. Když uděláte chybu, a to se určitě stane, odpusťte si a dejte si šanci udělat to znova lépe.

8. Myslete na to, že není nutné umět všechno. Možná jste „úplně levá“ na sporty, nebo jste naopak geniálně pohyblivá, ale moc vám

nejdou ruční práce. No a? Kočku taky nenutíte štěkat.

9. Vyhraďte si každý den čas sama pro sebe. a ten si užijte.

10. Sem tam se „překvapte“ malým dárkem. kytka do vázy, čokoláda nebo nový časopis vám udělají radost.

Čtěte také: 

3 důvody proč dnes někoho povzbudit
7 klíčových rozdílů mezi úspěšnými a neúspěšnými lidmi

Spoustu zajímavých tipů najdete v aktuálním čísle Světa ženy, které si můžete nechat zaslat přímo do schránky nebo předplatit na celý rok!

@svetzeny