Zákon karmy: Přitáhněte si do života štěstí

Pamatujete-li si ze školy ještě Newtonův zákon akce a reakce, bude pro vás princip karmy o mnoho pochopitelnější. Cokoli, co uděláte, má nějakou odezvu. Jakékoli slovo, čin, dokonce i myšlenka, které vysíláte směrem ven, opíšou kruh a vrátí se zase do bodu, odkud vyšly. To, co si přejete dostávat zpět, tak můžete velmi snadno ovlivnit. Zkuste to takhle:

Přejte a bude vám přáno

Za naše štěstí není zodpovědný nikdo jiný než vy sami. Budeme-li jednat v souladu s tím, co vám samotným navozuje příjemné pocity, vesmír vám je vrátí. A dokonce i ve větší míře. Pokud pošlete na „oběžnou dráhu“ lásku, kterou budete rozdávat, štěstí, které budete přát i klid, který budete okolo sebe šířit, budete moci žít i vy v klidu, obklopeni láskou a korunováni štěstím.

Žijte tady a teď

Naučte se žít přítomností. Neohlížejte se neustále za křivdami z minulosti, ani se neobávejte toho, co přijde. I strach a negativní pocity opisují kruh a vrací se. Nezapomeňte, že znásobené. Využijte karmického zákonu a podporujte to, co vám přináší radost. Těšte se třeba jen z toho, že se vám zrovna slunce příjemně opírá do zad, nebo že na vás dopadají kapky horké vody při sprchování. Vždyť život je o tom, co se děje právě teď.

pretty woman

Naučte se přijímat

Všechno, co se v životě děje, potřebuje naši účast. Hrajeme totiž jednu z hlavních rolí v příběhu, který píše každá minuta. Vše, co nás obklopuje, souvisí s naším vnitřním stavem. Pokud k něčemu zaujmeme odmítavé stanovisko, či to ignorujeme, zrcadlí se v nás potřeba vymezování. Vymezeně pak můžeme působit i navenek, čímž si opět ubíráme šance na nová přátelství, lásku, dobré pracovní vztahy atd.

 Když se naučíte přijímat všechny situace – byť nemusí být aktuálně příjemné, vaše mysl bude o to otevřenější pozitivním změnám, štěstí a naplnění.

@svetzeny