Přejít k hlavnímu obsahu

Jste nadprůměrně inteligentní? Těchto osm vlastností vás odhalí: Zvědavost, sebekontrola nebo otevřenost

Info ikona
inteligence

Inteligentní lidé nemají společnou jen inteligenci. Průzkum přinesl vzrušující výsledky o tom, jaké dovednosti také mají.

Vysoce inteligentním lidem je třeba závidět. Zvlášť po shlédnutí výsledků této ankety. Platforma Quora provedla průzkum mezi více než 100 lidmi, aby zjistila, jaké vlastnosti mají velmi chytří lidé kromě (nebo možná právě díky) své inteligenci – a zjistila úžasné věci. Toto jsou některé z vědecky potvrzených výsledků:

1. Odkládáte věci

Někteří uživatelé uvedli, že inteligentní lidé odsunují každodenní úkoly na druhou kolej, váhají a zvažují , které věci mohou být důležitější. A to bylo také vědecky potvrzeno. Psycholog Adam Grant říká, že prokrastinace je klíčem k inovacím . Zejména vysoce inteligentní lidé jsou schopni vytvářet úspěšné inovace.

2. Jste extrémně empatičtí

Výsledky průzkumu také naznačují, že inteligentní lidé téměř vycítí, co si ten druhý myslí a co cítí. A to je také pravda! Někteří psychologové mohou potvrdit, že empatie chytrých lidí je naladěna na potřeby a pocity druhých . Emoční inteligence je obzvláště silná.

3. Máte vysokou sebekontrolu

Průzkum také zjistil, že inteligentní lidé jsou schopni překonat svou impulzivitu a ovládat se. Jste velmi cílevědomí, vše rozsáhle plánujete a intenzivně hledáte alternativy. Tento předpoklad se podařilo potvrdit i vědcům. Prozkoumali totiž spojení mezi sebeovládáním a inteligencí. V jedné studii si účastníci museli vybrat mezi dvěma finančními odměnami: menší výplatou okamžitě nebo větší výplatou později. Výsledky ukázaly, že účastníci, kteří zvolili vyšší výplatu později (sebekontrola), měli lepší výsledky v testu inteligence.

Veronika Arichteva nechala fanoušky nahlédnout do svého nového domu. Rekonstrukce je v plném proudu!

svetzeny.cz

4. Jste vtipní

Uživatelé, kteří se průzkumu zúčastnili, také uvedli, že vysoce inteligentní lidé mívají velký smysl pro humor. A vědci souhlasí. Ve studii zjistili, že lidé, kteří uměli například psát vtipné příběhy, byli inteligentnější.

5. Jste otevřeni všemu 

Někteří uživatelé průzkumu uvedli, že inteligentní lidé jsou vždy otevření novým nápadům a příležitostem. Je pro ně například možné přijmout jiné názory, podívat se blíže, ale také je zpochybnit. Opět je zde vidět faktor zvědavosti, psychologové také říkají, že lidé s otevřenou myslí mají obecně vyšší IQ.

6. Cítíte přímo šílenou zvědavost

Albert Einstein prý řekl: ‚‚Nemám žádné zvláštní nadání, jsem jen vášnivě zvědavý." Průzkum také odhalil, že velmi chytří lidé jsou fascinováni (nevyhnutelně) samozřejmými věcmi. To, co ostatní prostě přijímají, má pro ně velkou, vzrušující přidanou hodnotu, která je zpochybňována.

Začíná jarní rovnodennost: Dle horoskopu si Berani musí dát pozor na peníze, Lvi na sousedské vztahy

svetzeny.cz

7. Víte, že toho hodně nevíte

Dalším výsledkem průzkumu bylo, že vysoce inteligentní lidé dokážou snadno přiznat, když něco nevědí nebo je jim určité téma cizí. Nebojíte se říct: "Já nevím." Místo toho se postarají o to, aby se brzy ponaučili a doplnili chybějící znalosti. Výzkumníci ve studii dokázali tento výsledek potvrdit. Zjistili, že čím je někdo méně inteligentní, tím více přeceňuje své kognitivní schopnosti.

8. Dokážete se přizpůsobit

Někteří uživatelé zjistili, že inteligentní lidé jsou flexibilní a velmi přizpůsobiví v různých situacích. Inteligentní lidé jednají způsobem velmi zaměřeným na řešení – bez ohledu na situaci nebo problém.

Zdroj: Freundin, Základy psychologie