Bojíte se bouřky? 5 tipů, jak si ji užít

Utěšovali vás jako malou doma, že ze strachu z bouřky později vyrostete? Jenže zprávy, které dennodenně slyšíme a čteme nás zbavit se strachu rozhodně nenechají. Zvláště teď, v období letních bouřek, se dozvídáme o zničených domech, odnesených plechových střechách či vyplavených sklepech třeba i několikrát za týden. A i když bouřku nemusíte nijak dramaticky prožívat, tak při „obyčejném“ dunění hromu či celonočním burácení a bubnování deště do střechy asi dobrý pocit nemáte. Přitom bouřka může znamenat pořádnou porci romantiky nebo příležitost k relaxaci! Přečtěte si naše tipy, jak přeměnit bouřku ve skvělý zážitek.

1. Sama doma s pěknou knížkou

Kdy jindy si otevřít svou oblíbenou knihu a začíst se do příběhů plných romantiky, dobrodružství nebo lásky, než když venku prší a oblohu křižují blesky? Četbu si právě při deštivém počasí užijtete nejvíce. Uvařte si čaj nebo si nalejte skleničku vína, zalezte pod deku a užijte si pocit, že nikam nespěcháte a můžete se ponořit do napínavého příběhu.

2. Oblíbený film

Pokud holdujete spíše filmům než četbě, můžete si místo knihy pustit svůj oblíbený film. Má to navíc tu výhodu, že film v  televizi nebo na DVD si užijete společně s partnerem, dětmi nebo třeba kamarádkou. „Ty chvíle, kdy se celá rodina sejde v obýváku a pustíme si film, patří k mým nejoblíbenějším. Jenže to se po většinu roku poštěstí jen večer. Ovšem v létě, kdy máme dovolenou a děti prázdniny, je to jiné. Když se venku spustí letní bouřka, užíváme si pěkně pohromadě domácí pohodu a sledujeme filmy,“ potvrzuje čtyřiatřicetiletá čtenářka Dagmar z  Prahy. 

3. Jen vy, sluchátka a skvělá hudba

Pokud vám je bubnování do střechy opravdu nepříjemné, vyřešte to mazaně! Pusťte si svou oblíbenou hudbu a kolečko "volume" otočte doprava. Možná začnete i tančit a na burácení bouřky skoro zapomenete. Ještě silnějšího efektu dosáhnete se sluchátky do uší, díky nimž nebudete svou soukromou diskotékou rušit okolí a sousedy, a bez studu si budete moct pustit i hity, které jste poslouchala na maturitním večírku, aniž by nad tím otáčely vaše děti oči v sloup.

4. Romantická večeře ve dvou

Dokážete si představit lepší večeři? Za okny zuří bouřka, déšť bičuje okenní tabulky, stromy se venku ohýbají pod nápory vichru...a vy sedíte s  partnerem při svíčkách, pojídáte lahodný pokrm a pijete dobré víno. Když se k tomu přidá ještě oheň v krbu, tak se i z toho nejtvrdšího drsňáka musí stát něžný romantik. 

5. Venku bouřka, v posteli tornádo

A po romantické večeři s partnerem může následovat jen jediné. „Přiznám se, že se bouřek bojím celý život, vůbec jsem z toho nevyrostla. Hromy, blesky, vítr, to není nic pro mě. S partnerem pak ale máme mnohem víc času zalézt do peřin a prožívat intimní chvilky“ svěřuje se Zuzana z Teplic. Pokud tedy venku začne bouřka a vichřice, tak v ložnici vsaďte na mnohem silnější kalibr. Tornádo, které se prožene vaší postelí, vám pak rozhodně nedovolí pomyslet na strach z blesků a hromů. Naopak se třeba začnete na bouřku vždycky těšit!

@svetzeny