5 tipů, jak toho ráno více stihnout, a přitom si déle přispat

Nejste v tom sama. Kolem sebe ráno v autobuse určitě vidíte pár podobně pospávajících lidí nebo rozcuchaných žen, co se snaží ještě na cestě do práce dolíčit. Pak se ale objeví jedna kolegyně, která vypadá úchvatně a nadšeně vám sdělí, že si ráno stihla ještě zacvičit a nachystat si věci na dnešní poradu. Přestaňte ji nenávidět a triumfujte ji! Přinášíme vám 5 tipů, jak na to.

1. Připravte si oblečení den předem

Ráno nejspíš nejvíce času strávíte vybíráním vhodného outfitu. I když naproto chápeme, že večer ještě nevíte, na jaký model budete mít ráno náladu, můžete si připravit alespoň jeho část. Budete v elegantním? Vyžehlete si košili už teď. Zkontrolujte také, jestli na vašem pracně vymyšleném outfitu není nikde skvrna či flíček, abyste pak nemusela ráno ve stresu improvizovat.

2. Použijte suchý šampon

Pokud jste si nestihla umýt vlasy a takhle zkrátka nemůžete vyjít na ulici, nemarněte čas zbrklým mytím a zuřivým fénováním. Bez dostatečné přípravy byste vypadala stejně jako po zásahu elektrickým proudem. Raději použijte suchý šampon, který seženete v drogerii za pár korun. Nejenže do sebe vsákne přebytečnou mastnotu, ale vlasům dodá i na objemu.

3. Aplikujte bílou linku

Někdy ani studená sprcha ráno nepomůže a vy máte pořád oči jakoby zalepené a unavené. Pohrajte si s optickým efektem a pořiďte si bílou oční tužku. Aplikujte ji do vnitřního koutku oka, a pokud by efekt nebyl dostatečný, vykreslete si i vnitřní spodní víčko. Pohled tím dokonale projasníte.

4. Použijte víceúčelovou kosmetiku

I když si ráda dáváte záležet na líčení, ráno není často na žádné omalovánky čas. Už jste vyzkoušela zázračný BB krém? Spousta žen na něj nedá dopustit. Má funkci korektoru i tónovacího krému, takže ho stačí jen rozetřít a o nic víc se nestarat.

5. Pořiďte si mini kosmetickou taštičku záchrany

Abyste ve spěchu na nic nezapomněla a nezjistila, že jste si tu úžasnou rtěnku, která se vám hodí k pečlivě vybraným šatům, zkrátka nechala doma, pořiďte si mini kosmetickou taštičku se všemi důležitými produkty. Malé zrcátko, pudr, lesk na rty či rtěnku, tampony i malý suchý šampon tak budete mít stále u sebe a později si pogratulujete, jak jste byla prozíravá.

Foto: Rodney Smith (1)

@svetzeny