Přejít k hlavnímu obsahu

Váš skutečný věk neprozradí vrásky, ale úplně jiná část těla!

Info ikona
Vrásky nejsou to hlavní, co prozradí váš skutečný věk

Vrásky nejsou to hlavní, co prozradí váš skutečný věk

Patříte mezi ženy, které se smrtelně bojí vrásek a toho, že jich s přibývajícím věkem bude na obličeji čím dál více? Vrásky ale nejsou to jediné, co váš skutečný věk prozradí. Aspektů, které odhalí, kolik vám doopravdy je, je hned několik. A vrásky jsou to poslední, co byste měla řešit.

Panický strach z vrásek

Většina žen má až panický strach z vrásek. Vrásky jsou totiž pro mnohé z nich přímý důkaz stáří a ne všechny ženy se s klidným svědomím srovnávají s tím, že zkrátka a jednoduše stárneme všichni. Panické zděšení z vrásek je poslední dobou podmíněno samozřejmě také obrovským rozmachem estetické medicíny. Denně vídáme na titulních stranách časopisů celebrity, které vypadají díky estetickým zákrokům o 20 let mladší, než ve skutečnosti jsou. Ačkoliv je jim přes 60, na jejich obličeji nenajdeme jedinou vrásku. 

Mějte ale na paměti, že člověka na fotografii hodnotíte jinak, než v reálu. To znamená, že pokud máte určité komplexy ze zmíněných celebrit na titulních stranách, nemějte je. Pamatujte, že je značný rozdíl mezi statikou a dynamikou. Je proto logické, že ačkoliv na vás člověk na fotografii působí velmi mladě, kdybyste ho viděli v reálu, pravděpodobně by tak mladě nevypadal. Stárnutí je zkrátka přirozené a ať s ním člověk bojuje sebevíc, nemine nikoho z nás.

Účesy dle tvaru obličeje, které vás omladí: V galerii naleznete ty nejkrásnější pro čtvercový, kulatý, srdcový a oválný obličej

svetzeny.cz

Které věci prozradí skutečný věk člověka na fotografii?

Ačkoliv se to nabízí jako první možnost, vrásky to nejsou. Když se podíváte na fotografii určitého člověka, zaměřte se na následující věci: rovnoměrnost barevnosti tváře, proporce obličeje – zejména na lícní kosti, bradu a rty, dále pak na velikost očí, u které platí, že čím větší jsou, tím mladší je tvář. Důležitá je také obličejová kontura a to, jak je výrazná. A ačkoliv to možná někoho překvapí, zaměřte se také na velikost uší a nosu – čím menší jsou tyto části obličeje, tím mladší vypadá. Vráskám a nejrůznějším záhybům věnujte pozornost až na posledním místě.

Pokud tedy máte tendenci si kvůli vyššímu věku trochu upravovat fotky, abyste vypadala mladší, zaměřte se nejdříve na to, abyste vyrovnala barvu svého obličeje, zdůrazněte své kontury v obličeji – a to především ve jmenovaných oblastech. Důraz dejte také na decentní zvětšení očí (ale nepřehánějte to s ním) a naopak si o trochu zmenšete uši a nos. Vrásky řešte až úplně jako poslední.

Chcete omládnout o 10 let bez plastik? Stačí vám pár suroviny, které najdete doma

svetzeny.cz

A co prozradí váš věk v realitě?

V reálu jsou kritéria, která prozradí věk člověka, trochu jiná. S pokožkou v drtivé většině nemají nic společného. Zásadní je rychlost vašich pohybů – čím rychlejší jsou, tím mladší člověk působí na okolí. Dalším důležitým aspektem, který prozradí váš věk na první dobrou je vaše postava. Čím je člověk starší, tím víc mu přirozeně ochabuje a ubývá svalovina. Proto, pokud se chcete udržet ve formě, dbejte na pravidelnou aktivitu a pohyb. Víme, zní to jako klišé, ale je tomu opravdu tak. Sport je klíčový k tomu, aby člověk vypadal fit i ve vyšším věku.

Důležitou roli pak samozřejmě hraje také styl oblékání a účes. Co se módy týče, je přirozené, že v padesáti asi nebudete nosit ty stejné kousky, které jste nosila ve dvaceti. Důležité ale je sledovat módní trendy a svůj styl jim mírně přizpůsobit. Mějte na paměti, že nejde o délku sukně, ale o to, jak vaše oblečení koresponduje se současnými trendy. A co se účesu týče, i v tomto případě se ohlížejte na současné vlasové trendy. Mnoho žen má tendenci s vyšším věkem vlasy zkracovat. To ale nemusí být nutně pravidlem. Věřte tomu, že ten správný a mladistvý účes dokáže vykouzlit zázraky.

Zdroj článku