Přejít k hlavnímu obsahu

Účesy dle tvaru obličeje, které vás omladí: V galerii naleznete ty nejkrásnější pro čtvercový, kulatý, srdcový a oválný obličej

Info ikona
 uvodni-vlasy.jpg

Víte, který účes je pro váš tvar obličeje ten nejlichotivější? Inspirujte se v naší galerii. V článku se dozvíte, jaké účesy sluší čtvercovému, kulatému, srdcovému a oválnému tvaru obličeje. Správný účes vás omladí.

Účesy dle tvaru obličeje, které vás omladí

Kdo by nechtěl vypadat mladší. Je známo, že účes vám dovede ubrat roky – ale který zvolit? Důležité je, aby lichotil i vašemu tvaru obličeje. V některých střizích vaše rysy lépe vyniknou. Každý tvar obličeje potřebuje něco jiného. Například pokud máte hranatý čtvercový obličej, měli byste zvolit účes, který vaše rysy zjemní. Pokud máte kulatý obličej, budete jej chtít opticky prodloužit. Inspirujte se vhodnými účesy v naší galerii a přečtěte si i rady, kterými se obecně můžete řídit při výběru střihu.

Bella Hadid po letech přiznala plastiku nosu, kterou podstoupila ve 14 letech! Svého rozhodnutí hluboce lituje

svetzeny.cz

Čtvercový obličej

Čtvercový obličej je charakteristický tím, že tváře jsou široké a čelo, lícní kosti a čelist mají téměř stejnou šířku. Výrazná čelist je dominantním rysem obličeje. Z celebrit má tento typ obličeje například Hailey Baldwin. Můžete si vybrat, zda budete chtít spíše vaše rysy zjemnit, nebo naopak upozorníte na výraznou čelist. Krátká mikáda zvýrazní tvar vašeho obličeje a vaši bradu. Určitě vám bude slušet ofina, ale pozor ne všechny typy. Nejvíce vyniknete v delší patce sčesané na stranu. Ta zjemní vaše rysy v obličeji. Stejný efekt udělají rovné sestříhané vlasy, ty dovedou „otupit“ hrany obličeje.

Kulatý obličej

U kulatého obličeje je žádoucí jej opticky prodloužit. Kulaté obličeje jsou typické tím, že mají stejnou šířku a délku a chybí jim výrazné hrany. Výhodou je, že lidé s tímto typem obličeje obecně působí mladším dojmem. Tento typ obličeje má například Selena Gomez. Rychlým a jednoduchým trikem, jak obličej učinit oválnějším, je nechat „trčet“ jeden pramen z účesu. Obecně se dá říct, že vám budou slušet krátké chlapecké sestřihy. Rozhodně jsou pro vás vhodné i vysoké culíky. Ten nejslušivější účes mnohdy bývá nekomplikovaný, platí to i v případě kulatých obličejů. Rovné dlouhé vlasy v jedné délce rozdělené na dvě poloviny vám budou velmi slušet.

Vlasový trend: Účes z devadesátek vás omladí o deset let. Nosit ho může každá z nás

svetzeny.cz

Srdcový obličej

Pro srdcové obličeje je charakteristické široké čelo a postupně se zužující obličej směrem k bradě. Ta bývá úzká a špičatá. Často lidé se srdcovým tvarem obličeje mívají i výrazné lícní kosti. Tento typ obličeje má slavná herečka Reese Witherspoon. V případě, že máte tento typ obličeje, můžete jej podtrhnout vysokým culíkem, vynikne tak kontrast mezi širokou a úzkou částí. Rozhodně vám budou slušet vlny, ty váš obličej zjemní a odvedou pozornost od širokého čela. Obecně se dá říct, že nejvíce vyniknete v objemných účesech. Skvěle budete vypadat i v nadýchaných vlasech sčesaných na jednu stranu. Pokud budete volit krátký sestřih, zvolte typ „pixie“ s delší (ideálně zvlněnou) patkou.

Oválný tvar obličeje

Oválný tvar obličeje j považován za jakýsi pomyslný ideál, sluší mu totiž celá řada střihů a nemá žádné výrazné rysy, které by se při volbě účesu musely brát v potaz. Má jej například zpěvačka Rihanna. Přesto existují účesy, ve kterých vyniknete. Slušet vám budou zejména mikáda. Dále také sestříhané vlasy v délce na ramena. Nejvíce se k vám bude hodit šikmá delší sestříhaná patka. Skvěle budete vypadat i s velkými vlnami a vlasech natočených natáčkami.

Zdroje: Luxyhair.com, The Trendspotter

Mějte krásný dekolt a pevná prsa i po čtyřicítce: Důležitá je hydratace, ale i třeba správný výběr podprsenky

svetzeny.cz