Přejít k hlavnímu obsahu

Uberte si pár kilo díky vhodně zvolenému oblečení: Inspirujte se v galerii a vyvarujte se některých chyb

Info ikona
Uberte si pár kilo díky hodně zvolenému oblečení

Ačkoliv sní o štíhlé postavě mnoho žen, z různých důvodů mají některé z nich stále kila navíc. To však nijak nemusí ubírat na jejich atraktivitě, stačí jen nosit vhodně zvolené oblečení a vyvarovat se některých chyb, které naopak nějaká ta kila navíc vizuálně ještě přidají. Inspirujte se v naší galerii a přečtěte si, jakým modelům byste se naopak měli vyhnout.

Zapomeňte na volné oblečení

Nejčastější mylná představa je, že díky volnějšímu oblečení budete vypadat štíhleji. Musíte vzít také v úvahu, že volné oblečení nosí příliš hubené ženy, aby si nějaká ta kila naopak přidaly, u vás to pak bude mít zcela stejný efekt. Ideální volbou je oblečení, které je přizpůsobené vašemu tělu a není upnuté, ale zároveň není ani příliš volné. Střih oblečení je totiž ještě důležitější než jeho barva, možná se proto vyplatí investovat alespoň do pár kousků, které vám krejčí vytvoří na míru.

Správné spodní prádlo

Je sice skvělé, když zvolíte správné oblečení, ale díky nevhodně zvolenému spodnímu prádlu se pod ním přesto budou rýsovat boule například od příliš stažené podprsenky. Podprsenku i kahotky proto vybírejte velmi pečlivě, aby kopírovaly vaše křivky a nikde se nezařezávaly a nedocházelo tak k tzv. přetékání. Co se týče spodního prádla, existují i různé stahovací punčochy nebo stahovací pásy na břicho, které mají opravdu velmi výrazný zeštíhlující efekt. Zde už je však důležité zamyslet se nad tím, jestli není přeci jen vaše pohodlí důležitější.

Pásek trochu výše

Pokud máte větší bříško, pásek umístěný pod ním akorát umocní dojem velkého břicha. Zkuste tedy pásek umístit klidně v úrovni břicha nebo využijte šaty či overal, které mají pásek v nejužší části pasu či přímo pod prsy. Vytvoří to dojem opticky delších nohou a celkově budete působit štíhlejší.

Zapomeňte na obnažené břicho

V současné době je trendem - především do posilovny nebo ven v horkých letních dnech - chodit s krátkými tričky, které končí těsně pod prsy a odhalují tak celé břicho. Ani u štíhlé ženy, která nemá břicho vyrýsované, tento outfit nepůsobí dobře. Vybírejte si tedy i na cvičení pohodlné oblečení, které zakryje vaše problematické partie, ale zároveň dobře odvádí pot.

Zdroje: Bonprix, AARP