Přejít k hlavnímu obsahu

Redakční tipy na krémy proti stárnutí: Vrásky vyhladí i krémy z drogerie, pořídíte je už od 55 Kč

Co potřebuje naše pleť, aby vypadala mladistvě, nebyla mdlá, unavená a plná vrásek? Především pravidelnou péči s ohledem na svůj typ. Známe ty nejlepší ingredience, které můžete v kosmetice proti stárnutí najít a vytipovali jsme pro vás několik krémů, jejichž používáním vzhled své pleti stoprocentně vylepšíte. Které jsou pro vás ty nejvhodnější? To se dozvíte v našem článku a galerii.

Vitamín C, retinol, kyselina hyaluronová a koenzym Q10 jsou hlavními hvězdami v kosmetice, které zpomalují stárnutí pleti. Jsou ale i další účinné látky, které se starají o to, abyste měli mladistvou, rozzářenou, odolnou a hladkou pleť, jak nejdéle je to možné.

Retinol v krémech na stárnutí eliminuje bakterie

Retinol, nebo-li vitamin A, prospívá všem typům pleti, kromě citlivé, kterou může dráždit. Jedná se o jeden z nejúčinnějších prostředků v boji proti vráskám a známkám stárnutí pokožky. Hodí se tak pro zralou pleť, ale má své využití i u mladistvé pleti, u které dokáže eliminovat bakterie zodpovědné za vznik akné. Díky tomu se hojně využívá i v kosmetice určené ke zlepšení stavu problematické a mastné pleti. Retinol působí také jako silný antioxidant, který přispívá k olupování pokožky a rychlému odstranění odumřelých kožních buněk. Krémy s retinolem používejte během večerního rituálu péče o pleť. Kvůli intenzivnímu účinku je zařazujte postupně. Nejprve každý třetí den, po dvou týdnech každý druhý den a po měsíci aplikujte každý večer. Přes den pleť chraňte krémy s vysokým ochranným faktorem.

Mohlo by se vám líbit

10 běžných potravin, které výrazně zpomalují stárnutí vaší pleti

Některé druhy ovoce a zeleniny mají zvláštní superschopnost, dokážou zpomalit stárnutí nebo třeba zajistit pokožce hezčí barvu než samotný sluneční svit. Přečtěte si, jaké potraviny byste měli pravidelně jíst pro krásnou a zdravě vypadající pleť!
svetzeny.cz

Koenzym Q10 podporuje v krémech proti stárnutí mladistvý vzhled

Koenzym Q10, nebo-li vitamin Q, je důležitý pro vznik energie v našich buňkách. Vyskytuje se přirozeně v našem těle, kde působí jako antioxidant a chrání tak buňky před předčasným stárnutím a toxiny. S přibývajícími lety produkce vlastního koenzymu Q10 klesá a je třeba jej dodávat pleti formou kosmetických produktů, aby neztrácela přirozenou pružnost a mladistvý vzhled. Produkty s koenzymem Q10 používejte s mírou, jeho nadměrná aplikace může vést ke zpomalení přirozené produkci koenzymu v těle. Je vhodný pro všechny typy pleti, včetně citlivé.

Niacinamid jako vitamín krásy

Niacinamid, nebo-li vitamin B3, je je nazýván také vitamínem krásy. Je považován za velmi cennou složku kosmetiky stejně tak jako kyselina hyaluronová, retinol a vitamín C. Jestliže máte problematickou nebo zralou pleť, pak je určena právě vám. Účinky niacinamidu pronikají hluboko do pokožky, kde bojují proti známkám stárnutí, vráskám, pigmentovým skvrnám i proti akné. Krémy s touto vitamínovou bombou můžete zařadit do každodenní péče, i když máte citlivou pleť. Pomohou vám regenerovat pleť, smazat první známky stárnutí i nevzhledné pigmentové skvrny. A jako bonus, navrátí vaší pleti svěžest a jas.

Mohlo by se vám líbit

V kolika letech začíná stáří. Nenápadné příznaky, které značí, že se stáří týká i vás

Generace X překračuje hranice padesátky a přesto se nebojí žít život trochu jinak, než bylo normální u předchozích generací. Padesátka již není pro nikoho známkou staroby. Lidé bývají v tomto věku hodně aktivní, cestují, budují svou kariéru, a stále jsou na ně kladeny vysoké nároky. Jenže biologické hodiny nezpomalují. Jak poznáte, že už se stáří týká také vás?
svetzeny.cz

V krémech proti vráskám najdete také vitamin C 

Vitamin C, neboli kyselina L-Askorbová, není jen prospěšný pro naší imunitu, má blahodárné účinky i na pleť. Pokožku dokáže rozzářit a sjednotit, dodat ji elasticitu i energii a chrání ji před volnými radikály, které způsobují stárnutí pleti. Rychle se vstřebává do pokožky, kde působí jako silný antioxidant a navrací pleti zářivý vzhled bez vrásek. Paradoxem je, že si ho člověk jako jeden z mála živočichů nedokáže sám vyrobit, proto je nutné ho tělu dodávat. Působí nejen jako prevence proti nachlazení, ale podle kožní lékařky Ivy Žampachové vyhlazuje i vrásky. „Céčko totiž podporuje mimo jiné pružnost kolagenových vláken. Běžné krémy v obchodech se ale obsahem a kvalitou céčka velmi liší. V těch kvalitních jsou miniaturní molekuly tohoto vitamínu, které se dobře dostanou do buňky.“ vysvětlila v Českém rozhlasu lékařka. Kosmetika s vitaminem C je vhodná pro všechny typy pleti, včetně velmi suché nebo citlivé. Při prvním použití aplikujte produkty s vitaminem C pouze jednou denně a postupně přidávejte i další péči.

Kyselina hyaluronová udrží pleť hydratovanou

Kyselina hyaluronová je hydratační látka, která se ve vysoké koncentraci vyskytuje přirozeně v našem těle. Váže na sebe velké množství vody, díky čemuž napomáhá udržet naši pleť krásně pevnou, pružnou a déle hydratovanou. S přibývajícími lety však její obsah v pokožce klesá, proto je potřeba ji postupně dodávat v podobě hyaluronových sér nebo krémů, které intenzivně hydratují pleť, stimulují růst kožních buněk a podporují tvorbu kolagenových a elastinových vláken, které zajišťují pleti pevnost, pružnost a jemnost. V hlubších vrstvách pleti bojuje proti předčasnému stárnutí pokožky a napomáhá k rychlé redukci vrásek a vyhlazení pleti. Kosmetiku s kyselinou hyaluronovou můžete použít na všechny typy pleti, nejvíce ale prospěje dehydrované, suché pleti, a to dvakrát denně.

Galerie: Kosmetické produkty, které účinně bojují proti stárnutí pleti
Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme s Lifee Svatební pompon