Přejít k hlavnímu obsahu

Galerie: Vyberte si zimní čepici podle tvaru vaší hlavy. Oválnému obličeji sluší skoro všechny

Info ikona
čepice

Venku už se pořádně ochladilo a nastal tak čas opět sáhnout po zimní čepici či kulichu. Ačkoliv se může zdát, že na rozdíl od rozmanitého výběru letních klobouků je volba zimní čepice jednoduchá a člověk se nemůže nikdy splést, pravdou je, že k perfektnímu vzhledu je třeba vybrat zimní čepici podle tvaru obličeje. Inspirujte se v naší galerii a zjistěte, který typ čepice sedí právě vám.

Móda: Štíhlejší za pár vteřin. Trendy oblečení, které vám ubere pár kilo a nestojí víc než tisícovku

svetzeny.cz

Čepice podle tvaru obličeje

Pokud chcete svůj zimní outfit dotáhnout k dokonalosti, vyberte si čepici, která nejlépe sedí k vašemu tvaru obličeje. Při výběru pochopitelně také hleďte na pohodlí a počasí, jelikož některé čepice jsou spíše módním doplňkem a příliš vás nezahřejí.

Oválný obličej

Pokud máte symetrický obličej s bradou a čelem v ideální vzdálenosti, máte pravděpodobně oválný tvar obličeje, kterému sluší téměř všechny druhy čepic. Pokud však chcete zazářit, vyberte si vypasovaný kulich, který vám perfektně padne, abyste si zbytečně neprodlužovali obličej.

Srdcový obličej

Pokud máte široké čelo, výrazné líce a obličej se vám zužuje k úzké špičaté bradě, pak máte srdcový nebo také trojúhelníkový tvar obličeje. K tomuto tvaru se hodí tzv. beanie čepice, barety, beranice nebo čepice s volnými tvary, které změkčí ostré úhly obličeje.

Galerie: Hitem letošních Vánoc jsou neutrální odstíny a jednoduchá elegance. Inspirujte se nejkrásnějšími adventními věnci

svetzeny.cz

Info ikona
Čepice

Hranatý obličej

Pokud máte obličej čtvercového tvaru, vybírejte si čepici, která váš obličej opticky zúží. Rozhodně si nepořizujte příliš přiléhavé čepice. Zajímavou volbou je zimní klobouk, který zároveň působí velmi elegantním dojmem.

Dlouhý obličej

Pokud máte dlouhý štíhlý obličej, vyhýbejte se kulichům s bambulí a volným čepicím, které opticky prodlouží vaši hlavu. Zkuste raději čepici s velkým ohybem či lemem. Slušet vám také budou široké zimní čelenky a čepice z umělé kožešiny.

Kulatý obličej

Pokud máte kulatý nebo silnější obličej, zvolte čepici, která opticky protáhne váš obličej. Dobrou volbou jsou asymetrické čepice, čepice s kšiltem, našikmo nošené barety nebo vlněné čepice. Vybírejte si také čepice se strukturou, která definuje váš obličej. Rozhodně se vyhýbejte obepnutým a příliš přiléhavým čepicím.

Zdroj článku