Přejít k hlavnímu obsahu

Rady kadeřnice: Několik jednoduchých kroků jak si správně umýt a vysušit vlasy. Nedělejte zbytečné chyby!

Info ikona
Rada kadeřníka

„Je to přeci tak jednoduché, dělám to několikrát týdně, tak jaképak rady ohledně mytí a vysoušení vlasů.“ Opak je pravdou. Ze zkušenosti kadeřnic dělá hodně žen v této základní péči o vlasy chyby a diví se, jak to, že jim účes už nikdy tak pěkně nedrží jako ze salonu.

V současné době je více než důležité, abychom se my ženy staraly o své vlasy doma lépe, než jsme běžně zvyklé. Zde je několik kroků, které vám zajistí, že vaše vlasy nebudou rozčepýřené, poškozené, budou se překvapivě méně mastit a účes bude lépe držet.

Pokud budete dodržovat tato pravidla, není ani problém mýt vlasy každý den. I když se má za to, že každodenní mytí vlasy poškozuje, nemusí tomu tak být. Určitě je to lepší varianta, než každý den používat hit poslední doby – suché šampony. Ty by měly být používány opravdu jen jako občasná záchrana.

Kate Middleton a princ William sdíleli novou rodinnou fotografii a snesla se na ně vlna kritiky

svetzeny.cz

1. SPRÁVNÉ MYTÍ VLASŮ

POŘÁDNĚ UMÝT VLASY I POKOŽKU

Vlasy je nutné nejprve hodně namočit, pak šamponem umýt, promasírovat i pokožku hlavy. Z vlasů a hlavy je potřeba vymýt nejen prach, ale i zbytky laků, tužidel, gelů.

Pokud vlasové přípravky používáte, mytí určitě neodbývejte. Není ale nutné rozdrásat si pokožku, stačí jemná masáž.

 

NEŠETŘETE VODOU PŘI OPLACHOVÁNÍ

Šampon je nutno velmi, ale opravdu velmi důkladně vymýt – zde dělá spousta žen chybu, spěchají a vlasy ledabyle spláchnou, což je špatně.

Pamatujte, že správně spláchnuté vlasy při dotyku skoro vržou – překvapivě to trvá docela hezkou chvíli, než se k tomu vrzání dopracujete.

 

KONDICIONÉR PATŘÍ I DO MASTÍCÍCH SE VLASŮ

Kondicionér používejte vždy – vlas se zatáhne, bude lépe odolávat fénování, lakování, česání, bude se méně třepit a lámat. Vlasy se jednodušeji vyfénují a účes bude hladký a pružný.

Aby se vlasy nemastily, nebo neztěžkly, kondicionér nikdy nedávejte ke kořínkům vlasů a pokožce hlavy, nutný je hlavně v konečcích vlasů.

 

2. VYSOUŠENÍ VLASŮ – VŠE S CITEM

RUČNÍK ANO, ALE NEDRBAT

Ručníkem zabalíme vlasy a počkáme až se voda vsákne do ručníku, pak rozbalíme a učešeme. Nikdy, nikdy vlasy nedrbejte. Ničíte jejich strukturu, navíc budou zacuchané a tahání při rozčesávání je opět ničí.

Info ikona
Rada kadeřníka

 

FÉNUJTE POMALU A S CITEM

Při fénování začněte nejprve s vysoušením ideálně hlavou dolů, a až budou vlasy skoro suché, vezměte do ruky kulatý kartáč. Když si všimnete, dělají to tak i odborníci – v okamžiku, kdy vám kadeřník fouká vlasy, jsou díky předchozímu stříhání už hodně proschlé. Nemusíte tedy vlasy zbytečně namáhat dlouhým fénováním příliš mokrých vlasů přes kartáč.

Ke konci sušení každého pramenu zmáčkněte ten čudlík, který většinou nikdo nepoužívá:-) Ten pustí po dobu, co ho budete držet, místo horkého studený vzduch. Tím, že se vlasy po sušení takto prudce zchladí, se lépe zafixují do požadovaného tvaru.

 

POUŽÍVÁNÍ STYLINGOVÝCH PŘÍPRAVKŮ

Lak, tužidlo, gel, vosk – vyberte si vždy to, co vám samotným nejvíce vyhovuje, ale hlavně také to, co se nejlépe hodí k vašemu typu vlasů. S tím vám přeci jen nejlépe poradí váš kadeřník. Pokud máte jemné a mastící se vlasy, vosk nebo gel nebude úplně dobrá volba, stejně jako silný lak pro suché a lámající se vlasy.

Pamatujte, že všeho moc škodí, tužidla tedy používejte v minimálním množství. Vlasy i vaše pokožka vám poděkují. A navíc vzdušný účes a pružné zdravé vlasy vypadají stejně vždy nejlépe.

Pihy a pigmentové skvrny přibývají s věkem. Na vaše otázky odpovídá dermatoložka MUDr. Zuzana Kotlasová

svetzeny.cz