Přejít k hlavnímu obsahu

Zbavte se vrásek, povislé kůže a dvojité brady i ve vyšším věku prostřednictvím jednoduchých obličejových cviků

Info ikona
obličejové cviky

Chcete se cítit krásnější a mladistvější, ale brání vám v tom vrásky nebo třeba dvojitá brada? Nezoufejte. I s tím totiž můžete něco dělat. Nejen drahé krémy a séra vám pomohou k bezchybné vizáži. Co takhle vyzkoušet cvičení pro krásný obličej?

Ještě než poběžíte na nákupy drahých kosmetických přípravků pro zpevnění pleti, uveďte svůj obličej do pohybu. Následující obličejové cviky vám pomohou pleť nejen vypnout a zkrášlit, ale dodají jí také zdravější a mladistvější vzhled díky dostatečnému okysličení buněk a prokrvení pokožky. Pokud nevěříte, vyzkoušejte a uvidíte. Výhodou je, že vám cviky nezaberou mnoho času a můžete je praktikovat téměř kdykoliv a kdekoliv. Navíc při pravidelném každodenním cvičení na sebe pozitivní výsledky určitě nenechají dlouho čekat. 

Rotujte očima

Mezi základní cviky obličejové jógy patří rotace očí. Pomůže vám zpevnit okolí a zmírnit drobné vrásky kolem očí, zejména v koutcích a jejich těsné blízkosti. Jak na to? Je to velmi jednoduché. Střídejte pohled očima zleva doprava a na druhou stranu. Dávejte pozor, ať při tom hýbete pouze očima a ne jinými částmi tváře. Rotaci očima zopakujte alespoň desetkrát na obě strany. Až budete mít hotovo, změňte úhel pohledu. Tentokrát se při cvičení dívejte nahoru (k obloze) a dolů (k podlaze). Potom opět rotaci oběma směry zopakujte alespoň desetkrát.

Vyplázněte na sebe jazyk do zrcadla

Jestliže se chcete zbavit povislé kůže a dvojité brady, neobávejte se na sebe vypláznout jazyk do zrcadla. Když se na chvilku povznesete nad pravidla etikety, může vám tento cvik přinést pevnější pleť a štíhlejší vzhled. Stačí vypláznout jazyk z úst směrem nahoru a ponechat ho tak pár vteřin. Potom opatrně vytočte bradu i celý obličej doleva a v této pozici ho ponechte zhruba 5 vteřin. V zrcadle si zároveň kontrolujte správnost provedení celého pohybu. Otočte hlavu zpět a pak cvik zopakujte na druhou stranu. Nezapomeňte tohle cvičení alespoň desetkrát zopakovat na obě strany.

Výraz překvapení

Pokud už se něčemu divíte, je dobré, když si přitom zároveň vypnete vrásky. Neděláme si z vás legraci, jde to. Výrazem překvapení totiž vypnete a procvičíte nejen svaly očního okolí ale i ty na čele. Navíc tento výraz zná mnoho z nás. Děláme ho běžně a zcela přirozeně, když nás něco překvapí, což je další malé plus tohoto cviku. Stačí, když při něm otevřete oči co nejvíce dokořán, jako když vás něco výrazně zaskočí. Abyste předešla tvorbě vrásek na čele při tomto pohybu, přiložte na něj během cvičení prsty a lehce jimi stlačujte zpět nerovnosti, které se při cvičení mohou objevit. Výraz údivu byste měla denně zopakovat nejméně patnáctkrát, abyste dosáhla hladké pleti.

Rybička

Další cvik, který vypne vaši pleť a zvýrazní lícní kontury tváře, trochu připomíná napodobování vánočního kapříka. Váš obličej bude díky pravidelnému opakování tohoto cvičení vypadat štíhlejší. Přivřete pusu, vsajte líce směrem dovnitř a držte alespoň deset vteřin. Tuto „rybičku“ ještě nejméně pětkrát zopakujte.

Vypněte čelo pomocí mračení

Zamračený výraz nemusí být pouze negativní. A to zejména ve chvíli, kdy vám krásně vyhladí pleť a vypne vrásky na čele. Jak postupovat? Nejdříve se zamračte, obočí byste přitom měla posunout směrem dolů. Pak obočí zvedněte a oči zeširoka otevřete. Celé cvičení by mělo trvat osm až deset sekund, zopakujte ho alespoň pětkrát. Zbavíte se tak hlubších vrásek a rýh na čele.

Zdroje: YouTube.com, nivea.cz

Newsletter

Svet Zeny logo

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.