Máte citlivé oči? Pozor na odličování

Pokud máte citlivé oči, které trpí na podráždění, zarudnutí, nebo dokonce otékají, nejspíš už jste se naučila dávat si dobrý pozor na to, jaký make-up si vybíráte a jak ho používáte. Stejně důležité, jako umět se nalíčit, je ale umění make-up i šetrně odstranit.

Odlíčení nepřeskakujte. Pokud nechcete, aby kůže rychleji stárla a měla sklony k akné, odlíčení by mělo být nepostradatelnou součástí každodenní rutiny. U citlivých očí to platí dvojnásob, protože na nich make-up přes noc může napáchat o to větší škody. 

Make-up odstraňujte do posledního zbytku. Stává se Vám také někdy, že se probudíte s řasenkou rozmazanou kolem očí, přestože jste se večer odlíčila? Právě zbytky řasenky a tužky na oči mají během spánku, kdy se často převalujeme a naše tvář se dotýká polštáře, dost času dostat se hlouběji do kůže i do samotných očí. Pokud je tedy nechcete vystavovat zbytečnému podráždění, je důležité se odlíčit do posledního zbytečku, například pomocí vatové tyčinky.

Před odličováním si umyjte ruce. Ty nejšetrnější vatičky i kosmetické přípravky přijdou vniveč, pokud vaše oči nakonec budou trpět kvůli nečistotám, které se do nich dostaly z vašich rukou. Než se tedy budete odličovat, důkladně si umyjte a osušte ruce. 

Co se týče produktů, buďte vybíravá. U kosmetických produktů platí, že co vyhovuje jednomu, nemusí svědčit druhému. Ženy s citlivýma očima se ale obecně shodují, že jim při odličování pomáhá micelární voda. Ta totiž obsahuje micely, které nečistotu přitahují, takže na oči nemusíte tolik tlačit a odličování jde rychleji. Vyzkoušet můžete například pečující micelární vodu pro velmi citlivou pleť a oči od Garnier, která je k šetrnosti přímo stvořená. Je obohacená o výtažek z chrpy a mohou ji používat dokonce i nositelky kontaktních čoček.

TIP: Pokud nosíte výraznější nebo voděodolný make-up, sáhněte po micelární vodě s olejovou složkou, která jednotlivé produkty jako je řasenka, matná rtěnka nebo krémové stíny krásně rozpustí. Garnier ji nabízí ve dvou velikostech, kromě klasické 400 ml na domácí použití také v mini cestovní variantě.

@svetzeny