Hledáte zmizík na celulitidu? Zkuste tyto 3 věci!

Hrbolky a důlky na vnější straně stehen, bocích či břiše jsou důsledkem hromadění tukových buněk v pojivové tkáni pod kůží. Souvisí se špatným prokrvením lymfatického systému, ale i s produkcí pohlavních hormonů.

Na vzniku a rozsahu celulitidy se podepisují jednak geny, ale i to, jak žijete. S tím prvním se těžko bojuje, váš životní styl ale může uvítat nový vítr do plachet. 

1. Málo soli, více mastných kyselin

Omezte jednoduché cukry, tučná jídla, ale i sůl, která zadržuje v těle vodu. Zaměřte se na potraviny s vysokým obsahem bílkovin, esenciálních mastných kyselin a dalších látek, jež podporují tvorbu kolagenu a zpevnění buněk (zelenina, ovoce, ryby, ořechy, tvaroh, vejce). Pijte hodně vody, denně alespoň 2 l. Dopřát si můžete i bylinkové čaje podporující lymfatický systém.

2. SOS pro lymfu

Pečujte o pokožku s pomocí krémů a přípravků proti celulitidě, které fungují v kombinaci s ostatními kroky. Občas si dopřejte lymfatické drenáže, vakuové masáže, baňkování či jiné procedury zaměřené na odbourání tuku a rozproudění lymfy.

3. Sázka na moderní metody

Skvělé výsledky v řešení celulitidy mají v rukou odborníci na krásu. Vydejte se na průzkum klinik estetické medicíny a poraďte se, který zákrok pro vás bude nejvhodnější. Nám se osvědčil VASER SMOOTH, metoda, při níž se do tukové tkáně zavede tenká ultrazvuková sonda, která rozmělňuje tukové buňky. Ty se odsají. Kůže je po výkonu opět hladká. 

Dobré výsledky má i takzvaná mezoterapie. Pprovádí pomocí titanového válečku s mikrojehličkami, který na pokožce vytvoří mělké kanálky. Přes ty pak prostupuje emulze s vitaminy, proteiny, kyselinou hyaluronovou a dalšími látkami, jež kůži zbavují škodlivin způsobujících celulitidu. Mezoterapie také stimuluje produkci nového kolagenu a omlazuje pokožku.

@svetzeny