Přejít k hlavnímu obsahu

Nejkrásnější výlety po Česku: Objevte Příhrazké skály nebo Vaňovský vodopád

Milujete výlety, ale nechcete se mačkat na provařených místech, kde jsou denně stovky lidí? Právě pro vás je tento článek. Svět ženy vám přináší ty nejkrásnější výlety, které vás ohromí a užijete si i trochu toho soukromí. Kam vyrazíte o prázdninách 2023?

Mohlo by se vám líbit

Kam na samosběr jahod: Cena, otevírací doba a nejlepší místa, kde nasbíráte čertsvé jahody

Léto je obdobím, kdy se v přírodě rozzáří barevné ovoce a zelenina, a mezi jedny z nejoblíbenějších patří jahody. Tyto červené, sladké plody jsou symbolem léta a mnoho lidí se těší na dobu, kdy se mohou vydat na farmy sami jahody sbírat. Samosběr jahod je nejen zábavnou aktivitou, ale také nabízí mnoho výhod. Připojte se k nám a prozkoumejte svět samosběru jahod.
svetzeny.cz

1. Příhrazské skály

Drábské světničky známe všichni, tady je návštěvnost enormní celé léto, ovšem Příhrazské skály, které se nachází kousek od nich, nepotkáte moc lidí a navíc se vám naskytne dechberoucí výhled a procházky mezi skalami.

2. Vaňovský vodopád

Primárně subsekventní vodopád lávových proudů, známý jako Vaňovský vodopád nebo Podlešínský vodopád, se nachází v národní přírodní památce Vrkoč, která se rozkládá zhruba 4 km jižně od centra Ústí nad Labem.

3. Modlivý důl

Modlivý důl je romantické skalnaté údolí, které se táhne asi 1 km dlouhé. Nachází se hluboce zaříznuté do pískovcových skal pod Slavíčkem a Tisovým vrchem na severovýchodním okraji Svojkova.

Původně se tato skalnatá rokle nazývala Smolný důl (Pechgraben), kvůli přítomnosti uhlířů, kteří zde vedle milířů měli také smolné pece, ve kterých vařili kolomaz. Teprve později se zde rozvinulo poutní místo, o jehož původu kolují různé pověsti. Jedna z pověstí vypráví o dobrovolné smrti rytíře Jaroslava ze Svojkova a dcery sládka z Velenic, kteří byli velmi zamilovaní, ale rytířovi rodiče jim jejich lásku nepřáli. Jiná pověst pak vypráví o selském chlapci, který zde zabil svého soupeře v lásce.

Mohlo by se vám líbit

Kouzelná místa v Česku: Nemusíte vyrážet na hory, abyste si užili úžasnou zimu. Ubytování, která si zamilujete!

Vypadá to jako pohádka, a přesto to máme za humny. Nemusíte cestovat do zahraničí, abyste si užili úchvatný relax, objevili novou gastronomii nebo jednoduše poznali nové místo. Česko nabízí mnoho zajímavých ubytování, která si zamilujete!
svetzeny.cz

4. Krásenský vrch

S nadmořskou výškou 777 m se nachází Kopec Krásenský vrch, který částečně pokrývá les. Tento kopec se nachází na náhorní plošině Slavkovského lesa a jeho vrchol leží méně než 1 km jižně od Krásna. Historický vodní kanál Dlouhá stoka protéká po jižním, východním a severním úbočí Krásenského vrchu. Nedaleko Dlouhé stoky na východním úbočí se nachází obnovená kaplička svaté Panny Marie Sněžné. Na vrcholu Krásenského vrchu stojí kamenná rozhledna.

5. Skalní hrad Sloup

Sloup v Čechách, který se nachází na jihozápadním okraji obce Sloup v Českách v okrese Česká Lípa v Libereckém kraji, je zaniklým skalním hradem. Pozůstatky hradu a mladší úpravy místa z doby baroka jsou chráněné jako kulturní památka. Z původního hradu se do dnešních dnů zachovaly pouze zbytky některých prostor a budov, které byly kdysi vytesány do skály.

Nejkrásnější výlety po Česku 2023
Zdroj článku