Promotion
Promotion

BETTER TOGETHER: Na konferenci Marie Claire se naučíte, jaké výhody má kultura rovnosti

Promotion

Na co se můžete těšit v prvním bloku konference konkrétně?  
Budeme si povídat o rovnosti. Protože vytváření kultury rovnosti a partnerských vztahů v kariéře by pro vedení firem v soukromé i veřejné sféře mělo být strategickou prioritou. Zvláště nyní, kdy jsme si kvůli celosvětové koronavirové pandemii museli rychle osvojit nové technologie a procesy, abychom byli spolu, i když jsme se nemohli osobně potkat. Byla to výzva pro nás všechny. Právě ony inovace a nová řešení nám ukazují cestu, jak si vzájemně vyjít vstříc.  

Nyní je tedy skvělá doba na otevřenost v komunikaci, stejně jako na změny, které mohou naše životy a naše kariéry posunout dopředu. Částečné úvazky, práce z domova, sdílená pracovní místa, prostor pro růst zaměstnanců - způsoby, jak naše životy dobře prožít, v soukromí i v kariéře. A co si o tom myslí osobnosti, které předvedly své lídrovství i v době skutečné krize? 

Diskutovat na toto téma budou Michaela Chaloupková (ČEZ), Hana Potměšilová (REVENIUM) a Dita Přikrylová (AVAST). (Další hosty budeme postupně doplňovat.) Tyto úspěšné dámy pohovoří o tom, jak efektivní jsou ryze ženské, ryze mužské a smíšené kolektivy. Zjistí, podle čeho si vybíráme kolegy. Odkryjí vám tajemství firem, kde je rovné odměňování samozřejmostí. Zjistíte, zda je všechno jen o penězích a budou společně bourat tabu, klišé a historické předsudky. Jde to vůbec?  

V moderovaném interview se pak ještě nakonec prvního bloku zamyslíme nad jednou palčivou otázkou, která jistě napadne všechny ženy, které jsou na cestě ke kariérnímu triumfu, a tou je rovnost v manželství/partnerství úspěšných osobností. Mluví spolu, žijí spolu a oba jsou úspěšní – jak to dokázali? 

Více informací naleznete na konference.marieclaire.cz

Kdo vás inspiruje?

Michaela Chaloupková
 
je jednou z předních českých manažerek, pravidelně se umísťuje v žebříčku TOP 25 žen českého byznysu a žebříčku Nejvlivnějších žen vyhlašovaných časopisem Forbes. Ve Skupině ČEZ působí od roku 2003, od roku 2011 je členkou představenstva ČEZ. Ve Skupině ČEZ zodpovídá mimo jiné za personalistiku, facility a fleet management, nákup, má zkušenost s realizací tendru na jaderná zařízení. Aktivně se angažuje v oblasti udržitelného podnikání a společenské odpovědnosti, je leaderem udržitelného rozvoje Skupiny ČEZ. Je maminkou 3 dětí

Marie Claire
Info ikona

Hana Potměšilová 
výrazná osobnost českého neziskového prostoru je jednou z největších odbornic na zaměstnávání osob se zdravotním postižením v Česku. Je předsedkyní představenstva zapsaného spolku Revenium, který propojuje osoby se zdravotním postižením s profesionály z veřejné i soukromé sféry a snaží se skloubit sociální, zdravotní a vzdělávací oblast života. Hana Potměšilová zároveň podniká a téměř dvacet let se věnuje systémovým změnám ve zdravotnictví. Nevíce její práce zasahuje do neurologických oborů (např. roztroušená skleróza).

Marie Claire
Info ikona

Dita Přikrylová 
vystudovala aplikovanou informatiku i systémové inženýrství a podnikovou ekonomiku na Masarykově univerzitě v Brně, velice brzy po zahájení profese datového analytika založila a sedmým rokem vede organizaci Czechitas, která inspiruje, vzdělává přes 10.000 žen ročně v informačních technologiích a digitálních dovednostech a pomáhá jim je uplatnit v profesích budoucnosti. Od září letošního roku nastoupila i do Avastu na pozici ředitelky pro diverzitu, inkluzi a spolupráci s komunitami. 

Marie Claire
Info ikona

Více informací naleznete na konference.marieclaire.cz.

Promotion
Promotion
Promotion
Promotion

@svetzeny

Promotion
Promotion
Promotion