Přejít k hlavnímu obsahu

Sofie Vergara a její tajemství dokonalé postavy: Její dieta je podřízená hypotyreóze, štítnou žlázu nemá kvůli rakovině

Info ikona
Vergara

Tato žena toho ve svém životě jako herečka, producentka a modelka dokázala hodně. Je inspirativní, vtipná a tvrdě pracuje. K tomu všemu je krásná a má nádhernou postavu! Jak to dělá? Sofia Vergara neměla rozhodně na růžích ustláno.

Když bylo Sofii pouhých 28 let, onemocněla rakovinou štítné žlázy a musela si nechat štítnou žlázu odstranit. Nyní se zabývá hypotyreózou, stavem, kdy nedostáváte dostatek hormonu štítné žlázy do krve. Příznaky tohoto onemocnění mohou zahrnovat:

  • Přibývání na váze
  • Suchá kůže
  • Problémy s metabolismem
  • Citlivost na chlad
  • Únava

Sofia je nyní mluvčí kampaně „Follow the Script“ , která vzdělává lidi o hypotyreóze. "Léta jsem bojovala s nedostatečnou funkcí štítné žlázy. Pamatuji si, jak špatně mě to ovlivnilo, a jak dlouho trvalo získat správnou diagnózu a léčbu," prozradila herečka.

Většinu času jí přímo ukázkově

Pro Sophii je dodržování zdravé stravy opravdu důležité. Zajímá se o své celkové zdraví a pohodu, zejména kvůli její hypotyreóze. To znamená, že Sofia dodržuje disciplinovanou, ale ne přehnaně přísnou dietu. Její trenér Gunnar Peterson jí doporučuje jíst hodně zeleniny a libové bílkoviny. Přes týden se snaží jíst opravdu zdravě a o víkendu si nechává trochu více prostoru pro nezdravé jídlo.

Příprava na červený koberec je přísnější

Během období předávání cen se Sofia vyhýbá sacharidům , zejména pozdě v noci. Snaží se vynechat věci jako chléb, rýži, ovesné vločky a brambory, stejně jako slaná jídla. Slaná jídla pomáhají vašemu tělu zadržovat vodu, což může způsobit, že budete vypadat nafouklí. I když má Sofie chuť na sladké (její oblíbenou pochoutkou je dort!), většinu času se snaží jíst zdravě. Miluje ryby, čerstvé saláty a jídlo ze Středního východu.

Pokud stráví pár týdnů na dovolené tím, že si dopřeje více nezdravého jídla a alkoholu než normálně, ráda potom stráví následující měsíc extra zdravým jídlem, aby se její tělo zotavilo.

Sofiin typ těla

Sofia je endomorfní tělesný typ! To znamená, že je žena s křivkami a pravděpodobně dokáže nabrat svaly a tuk docela rychle. Endomorfové mají obvykle hodně síly a vytrvalosti, ale může pro ně být těžké zhubnout.

Co sní Sofia během dne

SNÍDANĚ

K snídani Sofie ráda dělá domácí müsli. Smíchá ho s řeckým jogurtem, ovsem, chia semínky, ořechy a borůvkami. Mňam!

OBĚD

K obědu Sofie miluje dobrý salát s nějakou rybou jako bílkovinou na doplnění.

VEČEŘE

Pokud jde Sofie na večeři, ráda volí lehčí jídlo, jako je sushi nebo blízkovýchodní jídlo. Sofia se však nebojí dát si občas pizzu, mísu těstovin nebo steak!

SVAČINKY

Na Instagramu Sofia sdílela, že ráda jí ovoce s lehkým pečivem a šálkem čaje jako polední svačinu.

Ani Sofia se nevyhne tréninkům

Sofia cvičí se dvěma trenéry: Jennifer Yates, zakladatelkou LA Studio Metamorphosis, a Gunnarem Petersonem , který také trénoval Kim Kardashian, Kendall Jenner a Kylie Jenner. Sofia říká, že mít trenéra jí pomáhá zůstat mnohem motivovanější, vášnivější a soustředěnější.

Běh není její oblíbená disciplína

Sofie není velkým fanouškem běhání. Raději si kardio zapojí rychlými 15 minutami na kole nebo chůzí na běžeckém pásu se sklonem šest až osm procent.

Ačkoli si Sofia uvědomuje, že udržovat si zdravé a dobře vypadající tělo je pro její práci důležité, ví také, že zůstat fit je důležité pro její celkovou pohodu. Její zkušenost s rakovinou jí pomohla uvědomit si, co je v životě opravdu důležité a být zdravý a fit je jedna z těch nejdůležitějších věcí.

Zdroj: Eatthis.com