Přejít k hlavnímu obsahu

Slavné osobnosti na plátně: Drew Barrymore jako Dívka s perlou, Amy Winehouse jako Mona Lisa a další

Info ikona
Jennifer Aniston na plátně

Jak by slavné osobnosti vypadaly jako postavy ze slavných portrétů? S touto myšlenkou si pohrálo hned několik umělců. Podívejte se na Drew Barrymore jako Dívka s perlou, Amy Winehouse jako Mona Lisa a další celebrity na plátně.

Drew Barrymore jako Dívka s perlou

Na obrázku níže je Drew Barrymore vyobrazena jako Dívka s perlou (či také Dívka s perlovou náušnicí nebo Dívka v turbanu). Tento slavný obraz namaloval nizozemský umělec Johannes Vermeer. Dílo patří mezi jeho nejslavnější výtvory. Zobrazuje mladou ženu oděnou do exoticky působících šatů a turbanu, která mí v uchu píchnutou nápadnou perlovou náušnici. Kdybyste dílo chtěli vidět naživo, museli byste se vypravit do muzea Mauritshuis v Haagu. Vermeer za svůj život vytvořil pouze 36 obrazů (mnoho jeho současníků jich namalovalo stovky).

Oficiální název Dívky s perlou ve vlasech je „IVMeer“, obraz není datován, nicméně historici se domnívají, že byl vytvořen kolem roku 1665. Dílo je někdy také přirovnáváno k obrazu Mony Lisy, Dívka s perlou se také tváří velmi tajemně. Na rozdíl od Mony Lisy však není portrétem konkrétní osobnosti, ale ztvárněním určitého typu ženy.

Zpěvačka Ewa Farna je dvojnásobnou maminkou! Fanouškům ukázala první společnou fotku

svetzeny.cz

Amy Winehouse jako Mona Lisa

Na snímku níže si můžete prohlédnout, jak by Amy Winehouse vypadala jako Mona Lisa. Autor předělávky slavného obrazu na místo stydlivě a plaše působící Mony Lisy překvapivě dosadil rebelku Amy Winehouse. Mona Lisa je bezpochyby jeden z nejznámějších obrazů světa. Jeho autorem je Leonardo Da Vinci. Obraz byl namalován na počátku 16. století. Portrét byl namalován na základě zakázky od italského obchodníka jménem Francesco di Bartolomeo di Zanobi del Giocondo. Proto někteří lidé obrazu říkají La Gioconda. Teorií o tom, kdo je tajemná žena, která se nesměle usmívá, je mnoho. Jednou z teorií je, že Mona Lisa je ve skutečnosti Pacifica Brandani, milenka Giuliana de Medici, která zemřela krátce po porodu syna Ippolita de Medici. Řada lidí je přesvědčena, že se ve skutečnosti nedíváme na ženu, ale na muže – konkrétně na údajného milence Da Vinciho Jacopa Saltarelliho.

Angelina Jolie a Portrét dámy

Na dalším obrázku můžeme vidět Angelinu Jolie, jejíž tvář je zasazena do obrazu Portrét dámy. Jeho autorem je nizozemský malíř Rogier van der Weyden. Obraz byl namalován kolem roku 1460. Obraz má být příkladem abstraktní elegance, v tomto stylu maloval Rogier van der Weyden své obrazy v závěru kariéry. Identita ženy na obrazu je neznámá, ale spekuluje se, že jde o šlechtičnu. Její oblečení i silně vytrhané upravené obočí bylo tehdy typické pro dámy u dvora. Rogier van der Weyden byl vynikajícím portrétistou, což dokázal i v případě tohoto díla.

Tohle královská rodina ještě nezažila! Královna Alžběta ruší tradici a nevrátí se do Buckinghamského paláce

svetzeny.cz

Leonardo DiCaprio jako Vincent Van Gogh

Na dalším snímku si můžeme prohlédnout slavného hollywoodského herce Leonarda DiCapria jako Vincenta Van Gogha. Tento nizozemský malíř žil v 19. století a byl známý pro své autoportréty. Ty nemaloval z důvodu, že by byl tak marnivý a posedlý sám sebou, ale proto, že si chtěl nacvičit malování lidí. V té době neměl ani vindru, a tak si nemohl dovolit platit modely. Jeho portréty odrážejí duševní stav, ve kterém se nacházel – psychické i fyzické vyčerpání.

Jennifer Aniston jako Mladá žena v turbanu

Jennifer Aniston na snímku níže znázorňuje Mladou ženu v turbanu známou z portrétu francouzského neoklacistního malíře jménem Jacques-Louis David. Ten byl znám nejen pro svou uměleckou tvorbu, ale také jako velký podporovatel jednoho ze strůjců Velké francouzské revoluce Maximiliána Robspierra. Zajímavostí je, že byl Napoleonovým dvorním malířem.

Info ikona
Jennifer Aniston na plátně

Manželka George Clooneyho, Amal, prozradila fanouškům, jaký mají vztah: Rodina vyvažuje těžkou práci

svetzeny.cz