Přejít k hlavnímu obsahu

Krása stranou! Herečky, které se nebály pro svoji roli obětovat svou krásu a být leckdy pořádně ošklivé

Info ikona
Slavné krásky

Ne každá žena je připravena obětovat svoji krásu, i kdyby to mělo být jen na chvíli v rámci natáčení. Možná se i vy automaticky upravujete, i když jdete jen k popelnici vynést odpadky. Některé herečky jsou však profesionálky každým coulem a nebojí se přijmout i takové role, ve kterých jde veškerý jejich půvab pryč. Podívejte se na některé z nich.

Olivia Wilde ve filmu Vzkříšení démona

Zatímco v jiných rolích můžete tuto půvabnou herečku vidět coby půvabnou ženu, ve filmu Vzkříšení démona z roku 2015 se herečka změní v lékařskou výzkumnici Zoe, která se po použití inovativního séra stane nekontrolovatelným a agresivním šílencem. Ve filmu má své jinak krásné oči celé černé a její bledá tvář zde působí opravdu děsivě.

Christina Ricci a Charlize Theron ve filmu Zrůda

Christinu Ricci si možná pamatujete coby malou děsivou holčičku s černými copánky ve filmu Addamsova rodina z roku 1991. Od té doby z ní vyrostla nádherná žena, která se objevila například v roli Katriny Van Tassel v Burtonově Ospalé díře z roku 1999. Ve filmu Zrůda z roku 2003, kde hraje lesbickou přítelkyni vražedkyně Aileewn Wuornosové, se však změní k nepoznání. Vlasy má ostřihané na kluka a nemá absolutně žádný make-up. Právě vražedkyni ztvárnila jinak velice půvabná Charlize Theron, jejíž proměna je pak dechberoucí. Ta pro svoji roli musela výrazně přibrat, navíc jí maskéři obličej upravili k nepoznání. 

Helena Bonham Carter v sérii filmů o Harrym Potterovi

Tato velice charizmatická herečka se nebojí jít do svých rolí naplno, za což byla za svoji hereckou kariéru mnohokrát odměněna různými významnými cenami. V sériích filmů o Harrym Potterovi, kde ztvárnila šílenou a zlou čarodějku a věrnou služebnici Pána zla, tomu nebylo jinak. Opět divákům předvedla svůj mimořádný herecký talent a schopnost proměnit svůj půvab v čiré šílenství.

Jodie Foster ve filmu Hotel Artemis

Jodie Foster, kterou proslavila hlavně role nadané studentky akademie FBI ve filmu Mlčení jehňátek z roku 1991, je známá svými úžasnými proměnami. Ve filmu Hotel Artemis z roku 2018 hraje Foster postavu hysterické ženy s oteklými víčky a rozcuchanými šedými vlasy.

Sarah Paulson v seriálu American Horror Story - Hotel

V televizním seriálu Mrs. America z roku 2020 hraje Paulson hezkou ženu v domácnosti se jménem Alice Macray. V seriálu American Horror Story - Hotel se však promění ve vulgárního hosta hotelu Cortez, který má temnou osobnost. Jako drogově závislá Sally má herečka nevkusný make-up i oblečení a krepované vlasy.

Maryl Streep ve filmu Jako nepoddajný plevel

Maryl Streep se předvedla jako elegantní dáma a královna nablýskaného světa magazínu Miranda Priestly ve filmu Ďábel nosí Pradu z roku 2006. Oproti tomu jako nemocná bezdomovkyně Helen Archer ve filmu Jako nepoddajný plevel z roku 1987 je téměř k nepoznání. Tato herečka však za svoji kariéru ukázala, že jakékoliv role jí nejsou cizí, a také byla za svůj herecký um několikrát oceněna významnými cenami.

Newsletter

Svet Zeny logo

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.