Přejít k hlavnímu obsahu

Divoká Claudia Cardinale: Znásilnění, utajený syn a život s majetnickým mužem

Info ikona
Claudia Cardinale

Na růžích rozhodně neměla Claudia Cardinale (85) ustláno. Alespoň v počátcích kariéry. Krásná Italka zažila mnoho bolesti včetně znásilnění, které ji poznamenalo na celý život. Kvůli kariéře musela tajit syna a přišla o svobodu, když jí život řídil zdatný manipulátor.

Část dospívání strávila Claudia v Tunisu, kam byl její tatínek, jakožto inženýr povolán. Nebylo to pro ni úplně jednoduché, protože v době války byla Itálie na straně fašismu. Děti doma poslouchaly, jak jsou Italové špatní a pak to Claudii dávaly hodně najevo. Naštěstí se ze všeho snědá kráska dokázala oklepat a dětská nenávist ji nepoznamenala. 

Divoká a nespoutaná holčička

Vždy se o sebe dokázala postarat a nenechala si nějaké řeči líbit. Rozhodně z ní nebyla tatínkova roztomilá holčička v růžových šatičkách, kterou rodiče našli tam, kde ji nechali. „Jako dítě jsem byla dost divoká. Rodiče si přáli kluka a narodila se jim holčička. Tak jsem se jim to snažila vynahradit. Potulovala jsem se po ulicích s klukovskou partou, prala jsem se. Byla jsem divoká a nespoutaná,“ prozradila Claudia v knize Schůzky nad Seinou s tím, že později se už vyklidnila, začala studovat dívčí klášterní školu a toužila být učitelkou.

Ohnivou Cardinale objevil známý herec

Osud tomu však chtěl jinak. V patnácti letech se mladé dívce obrátil život naruby. Jednoho dne se před její školou objevil velmi známý herec Omar Sharif (†83) a nabídl Claudii roli ve filmu Goha. O pár let později se zrodila hvězda. Živelná Italka nedala mužům spát a režiséři ji milovali. Vyhrála také soutěž krásy, kde byla hlavní odměnou cesta do Benátek a v Itálii už Cardinale zůstala. Začala v Římě studovat herectví a pomalu se sžívat s jižanskou náturou. „Nikoho jsem neznala, nemohla jsem přijít na chuť římské kuchyni, oblékala jsem se nalehko, až jsem z toho onemocněla,” uvedla Claudia, které se začala rozbíhat slibná kariéra, ale tížilo ji děsivé tajemství.

Bouřlivý život legendární Brigitte Bardot: Muže střídala jako ponožky, nechtěného syna přirovnala k nádoru

svetzeny.cz

Čekala dítě s násilníkem

Byla těhotná! Otcem nenarozeného dítěte ovšem nebyl nikdo, kdo by Claudii na rukou nosil. Byl jím jistý Francouz pracující u letectva, který krásnou dívku v jejích pouhých sedmnácti letech znásilnil a ona s ním bůh ví, proč nadále udržovala vztah. Potrat pro Claudii nepřicházel v úvahu, ale také nechtěla opustit nastartovanou karieru. „Soustředěně jsem v záři reflektorů poslouchala režiséra. Pohybovala jsem se, tvářila se vážně a smála se podle scénáře a neustále jsem myslela na sebevraždu,“ přiznala Cardinale, kterou nakonec zachránil šéf společnosti, s níž Claudia podepsala smlouvu. Zařídil zoufalé ženě cestu do Londýna, kde v tajnosti porodila syna Patricka.

Syna musela zatajit

Dlouho se ale z chlapečka neradovala. Po návratu do Itálie ji čekala studená sprcha v podobě nesmyslného požadavku od zastupující společnosti Vides. ‚‚Nechtěli, aby se vědělo, že Patrick je můj syn. Žil sice s námi, ale předstírali jsme, že je to matčino poslední dítě a můj nejmladší bratříček. Hrozné bylo, že jsme nechali žít v klamu i dítě,“ prozradila Claudia šokující pravdu. Sám Patrick se až v 19 letech dozvěděl, že jeho sestra je vlastně jeho maminkou. 

Život Claudii řídil manipulátor

Claudie nadřízený Franco Cristaldi se dál o Cardinale staral, až jejich profesní vztah přerostl v lásku. I když těžko nazvat láskou manipulativní chování muže, jenž si Claudii zcela přivlastnil. Bez jeho souhlasu nemohla naprosto nic. Nesměla změnit barvu vlasů, líčení, měla vlastního řidiče a sekretářku, kteří ji hlídali na každém kroku a pečlivě donášeli Cristaldimu. Nespoutaná kráska tak najednou ztratila svobodu a nezávislost. ‚‚Z toho všeho se dostavil pouze pocit ponížení. Dojem, že toto rozhodnutí, včetně toho, které se týkalo našeho manželství, se nezrodilo ze žádného skutečného citu, ale spíš šlo o to udržet mně ještě víc závislou,“ svěřila Claudia ve své biografii s tím, že naštěstí sňatek, který Franco zařídil v Americe naštěstí nebyl v Itálii platný. 

Osudové lásce porodila dceru

Je až neuvěřitelné, že tak silná žena dokázala opustit manipulativního partnera až po deseti letech. Pro Cardinale to nebylo lehké období. Doma měla despotického muže a do toho paparazzi vypátrali, že má Claudia syna, nikoliv bratra a herečka byla donucena jít s pravdou ven. Veřejně tak poskytla ponižující rozhovor časopisu Oggi. Naštěstí jí do života vstoupil režisér Pasqual Squitieri, s nímž byla znovu tou starou Claudií. ‚‚V životě jsem měla jen jednoho důležitého muže, Pasquala. Byl vzdělaný, inteligentní a taky trochu blázen, ale já mám blázen rád,” svěřila Claudia, pro niž byl režisér osudovou lásku. Porodila mu dceru Claudii a vychutnávala si život po boku partnera, který ji nic nezakazoval, nepronásledoval ji a dával jí veškerou svobodu, kterou tolik potřebovala.

Vzpomínáte si na statečného Átreje z Nekonečného příběhu? Vyrostl z něho sympatický rebel

svetzeny.cz

Slavní nápadníci

Herečka šla z role do role a hrála po boku nejuznávanějších herců a také vyhlášených krasavců své doby. ‚‚Marlon Brando jednou zaklepal na moje dveře v Los Angeles a chtěl se se mnou milovat, ale já řekla ne. Marcello Mastroianni byl do mě zamilovaný, posílal mi květiny, psal dopisy. Byl to krásný muž, noblesní, elegantní, ale nikdy jsem mu nepodlehla," prozradila Claudia o svých nápadnících. Jeden ji ale přece jen uhnal. Šuškalo se o jejím románku s Jeanem-Paulem Belmondem. Média Claudii nazývala CC, podobně, jako Brigitte Bardot BB a všichni s napětím sledovali, kdy vypukne mezi krásnými ženami boj o místo na výslunní. K tomu ale nikdy nedošlo, staly se kamarádkami a měly spolu vřelý vztah. Jak se říká, každá blondýna potřebuje svoji brunetu. 

Legendární Claudia je stále herecky aktivní a ve svém věku vypadá neskutečně. Stárne s grácií, odmítá veškeré estetické zákroky a jakožto velvyslankyně UNESCA se zaměřila na ochranu ženských práv v rodném Tunisku.

Zdroj článku