Promotion
Promotion
Promotion

Dámy, pokochejte se! Takto trénuje Chris Hemsworth na svou roli Thora

Promotion
Promotion

Jak by se dalo očekávat, plán stravy a cvičení Thora Chrisa Hemswortha není pro slabé povahy. Koneckonců,  superhrdina Marvelovek má být větší než samotný život, takže intenzivní budování svalů je v zásadě povinné. 

Stojí za zmínku, že Hemsworth při natáčení filmů „Thor: Ragnarok“ a „Avengers: Infinity Wars“ konzumoval pouze veganskou stravu. Před natáčením však zdravé bílkoviny z kuřecího masa a ryb. Jídlo vždy doplnil o bohatou porcí zeleniny, hnědé rýže nebo sladkých brambor.

Pokud si myslíte, že se Hemsworth předem vykrmil pomocí výživných jídel, měli byste pravdu. Koneckonců jeho fitness trenér, Luke Zocchi, jednou prohlásil, že „jídlo je důležitější než trénink“. To znamená, že dietní plán Chrisa Hemswortha je stejně tak o „kdy“, jako o „čem“.

Konkrétně měl Zocchi udržoval svého klienta ve velmi přísném režimu, což vyžadovalo, aby Hemsworth jedl šestkrát denně, každé dvě až tři hodiny. A nemluvíme o občerstvení, ale o obrovském množství kalorií. V tělocvičně pak herec proměnil tyto kalorie ve svaly.

Zatímco by konzumace tun jídla mohla znít jako splněný sen, Hemsworth se snažil držet krok a neusnout na vavřínech ve fitku. Později přijal přísnou veganskou stravu, která doplnil rutinu cvičení alá Thor a pomohl popularizovat koncept „veganské kulturistiky“.

Jídelníček na jeden den:

  • Snídaně : 1 šálek ovesných vloček, 1 banán, 1/2 šálku sultán, mléko bez tuku, 4 bílky, 1 vejce, 50 g sýra, proteinový koktejl, pomerančový džus
  • Brunch : Tvaroh, krůtí rolka, míchané ořechy, proteinový koktejl, jogurt
  • Občerstvení : Hovězí trhané
  • Oběd : 3 kuřecí prsa, 100 g hnědé rýže, 1 šálek brokolice, 1 šálek fazolí, 1 sklenice mléka bez tuku
  • Večeře : 3 filety z lososa, 100 g quinoa, 100 g chřestu, sklenice mléka bez tuku, jogurt
  • Večeře : 2 vařená vejce, 2 plátky hnědého chleba, proteinový koktejl.
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion

Roční předplatné Svět Ženy

Svět Ženy 8/2021
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion