Přejít k hlavnímu obsahu

Claudia Cardinale a její těžký osud: Kvůli slávě se nechala zotročit a zřekla se syna

Info ikona
Claudia Cardinale

Claudia Cardinale patří mezi nejatraktivnější a nejznámější herečky světa. Za slávu však zaplatila krutou daň. Vzdala se kvůli ní svobody i možnosti vychovávat svého syna. Zjistěte, jak kdysi herečka osudově chybovala a zda se jí nakonec podařilo najít pravou lásku.

Jedna z největších hvězd kinematografie měla těžký život

Claudia Cardinale bezpochyby patří mezi jednu z největších hvězd filmového světa. Není snad fanouška kinematografie, který by její jméno neznal. Diváci ji znají především díky dvěma jejím nejslavnějším filmům – Růžový panter a Tenkrát na Západě. Ve věku 78 let měla na kontě již 154 celovečerních filmů. S oblibu říká, že lidé většinou žijí jen jeden život, ale ona jich prožila 154. Ve filmovém světě je známá svou ohromující pracovní morálkou. Svou práci herečky dle svých slov miluje. Kariérně se jí neuvěřitelně dařilo, ale zadarmo to nebylo.

Jak by celebrity vypadaly s jinou barvou očí: Podívejte se na modrookou Monicu Bellucci a hnědookou Angelinu Jolie

svetzeny.cz

Kvůli slávě se nechala zotročit a zřekla se syna

Claudia Cardinale započala svou filmovou kariéru poté, co se jí v Tunisku, kde s rodiči žila, podařilo vyhrát titul v místní soutěži krásy. Hlavní cenou byl výlet na filmový festival do Benátek, kde si filmaři nemohli nepovšimnout této tmavovlasé pohledné dívky. Claudii bylo tehdy pouhých 16 let, když začala natáčet. Posléze v Římě studovala v rámci pozvání od Tiny Lattanzi, umělkyně, která namluvila filmové hvězdy jakými jsou Greta Garbo, Marlene Dietrich či Rita Hayworth.

V roce 1965 se vrátila do Tuniska. Zjistila, že je těhotná, otcem měl být francouzský letec, který herečku znásilnil. V tento moment vstupuje do života Claudie mocný režisér Franco Cristaldi, který přichází s nabídkou smlouvy trvající dlouhých 18 let a mající řadu podmínek, které by se daly označit za nelidské. Jednou z nich je, že se za něj musí provdat. Diktuje jí, jak má vypadat, česat se a udržovat se štíhlá, ale hlavně – musí se zřeknout syna Patricka. Toho Claudia Cardinale dlouhé roky vydávala za svého bratra a nechávala jej vychovávat svou matkou v Tunisu. Vše prasklo až po mediálním nátlaku. Za to, že se Claudia Cardinale vzdává svobody a zříká se syna, jí náleží pouhá almužna. „Měla jsem s ním smlouvu. Byla jsem naivní. Nic jsem neznala. Točila jsem čtyři filmy ročně a dostávala jsem výplatu měsíčně. Byla jsem placena velmi, velmi, velmi málo,“ řekla Claudia Cardinale v jednom ze svých rozhovorů.

Celebrity bez make-upu: Lady Gaga je k nepoznání, Celine Dion zná elixír mládí

svetzeny.cz

Nakonec našla pravou lásku

Přes všechny útrapy a počáteční nesnáze se Claudii Cardinale nakonec podařilo vymanit se ze spárů Cristaldiho a najít svou pravou lásku. Tou se stal Pasquale Squitieri, italský filmový režisér a scénárista. Kvůli němu údajně měla odmítnout i hollywoodského krasavce jménem Marlon Brando a slavného italského herce Marcella Mastroianniho. Společně se Squitierim mají dceru Claudii. Claudia Cardinale o něm říká, že to byl „jediný muž jejího života“. Ačkoliv se ji v minulosti snažil zlákat Hollywood, aby zde zůstala natrvalo, Claudia Cardinale odmítla s tím, že „je Evropanka a musí se vrátit do Evropy“. A zde pobývá i nyní, je babičkou dvou vnoučat – Lucilly a Mila. Stále se věnuje herectví, například v roce 2019 natáčela ve Švýcarsku seriál Bulle, kde si „střihla“ roli babičky.


 

Zdroj: The Irish Times, Wikipedia, Cultural Daily

Leoš Mareš rozněžnil fanoušky videem své dcery. "Instamatky" upozorňují, aby se Alex neudusila

svetzeny.cz