10 levných doplňků, které vytvoří z vašeho domova luxusní království

Pokud toužíte oživit byt či dům, avšak nemáte dostatek financí na nákup nového nábytku či celkovou rekonstrukci, jděte na to chytře! Stačí prohledat staré skříně, zapojit svoji kreativitu nebo jen přeskládat okoukané dekorace a pokoj změníte k nepoznání. Přinášíme vám deset úžasných tipů, které vás nebudou stát skoro nic, ale z vašeho domova vytvoří luxusní království.

1. Krásné a praktické poličky

Nábytek v bytě nemusí mít jen praktickou funkci. Věci na poličkách či v knihovnách stačí jen vhodně rozmístit, poskládat a dozdobit pár efektními detaily. Přidat můžete svíčku, malou fotku, květinu... Pamatujte však, že méně je více.

rbk-budget-decor-secrets-bookshelves-lgn

2. Natřeste polštáře

Nemusíte hned kupovat novou sedací soupravu, abyste oživila obývací pokoj. Stejnou službu vám poskytnou krásné nadýchané polštáře, které navíc můžete jednou za čas obměnit, a pokaždé tak vytvořit jinou atmosféru pokoje.

rbk-budget-decor-secrets-throw-pillows-lgn

3. Stylový odpadkový koš

Tomuto předmětu se možná většina členů domácnosti vyhývá obloukem zvlášť, když je potřeba ho vynést. Avšak i odpadkový koš může být stylový a krásný! Vybrat si můžete z barevných, květovaných, retro nebo supermoderních.

89c2b89a5e076e1318f114076334c8c0

4. Oživte stěny

Stále si nemůžete vybrat obraz, na který byste se denně ráda koukala? Buďte kreativní a oživte zdi sama. Zarámujte rodinné fotografie, plakáty, malůvky vašich dětí či obrázky, které vám vždy vykouzlí úsměv na tváři, a zavěste je třeba všechny vedle sebe na bílou zeď.

rbk-budget-decor-secrets-gallery-wall-lgn

5. Zrcadlo, zrcadlo…

Zrcadla dokáží prostor zvětšit a dodat šmrnc. Kupte si pár menších zrcadel a umístěte je blízko vedle sebe. Vznikne efektní místo, které dodá místnosti na luxusu.

img97m

6. Dlouhé dominantní závěsy

Pokud chcete pokoj celkově vizuálně změnit, ale nezatížit peněženku, pořiďte si dlouhé a výrazné závěsy. Budete překvapená, jak rychle se změní atmosféra pokoje, který hned bude útulnější a příjemnější. Závěsy musí barevně ladit s ostatními doplňky, ale i tak mohou být hlavní dominantou prostoru.

rbk-budget-decor-secrets-bright-curtains-lgn

7. Květinové aplikace

Denně mít na stole čerstvou kytici je velmi drahé, pokud zrovna nemáte květin plný záhon. Úžasného efektu však docílíte rozmístěním jednotlivých květů různě po bytě. Menší skleničku s květem dejte na umyvadlo v koupelně, vedle toalety nebo třeba na noční stolek. Vytvoříte dojem luxusu, který vás nebude skoro nic stát.

rbk-budget-decor-secrets-bud-vase-bathroom-lgn

8. Úchytky a kliky

Stejně jako naušnice dokáží změnit váš outfit, tak i originální úchytky či kliky oživí starší nábytek a dveře. Zapátrat můžete po různých vetešnictvích a bazarech, kde zajímavé úchytky seženete za pár korun. Montáž a výměnu zvládnete sama.

rbk-budget-decor-secrets-knobs-lgn

9. Zajímavý koberec

Máte různých doplňků doma tolik, že už nevíte kam co dát, ale pořád to není ono? Položte na zem zajímavý koberec! Opět můžete zapátrat po bazarech a z jinak zničeného koberce vystříhnout jeden krásný kousek, který se bude tak úžasně hodit pod konferenční stolek nebo jako rohožka před balkon.

Colorful-Carpet-Ideas-for-Springy-Interior-Decoration_06

10. Hledání ztraceného pokladu

Požádejte kamarádku, která má podle vás dobrý vkus, aby vám trochu prohledala skříně a poličky. Mohou se v nich totiž skrývat zapomenuté poklady, které jste během života nastřádala nebo dostala, a o jejich existenci už dávno nevíte. Co ta stará váza od pratety? Nebo čajový servis po babičce? Kamarádka vás možná upozorní na úžasné věci, které jste zatím jen přehlížela.

rbk-budget-decor-secrets-stuff-you-already-own-lgn

@svetzeny