Přejít k hlavnímu obsahu

Máte plnou skříň nepadnoucího oblečení? Na vině mohou být chyby při zkoušení. Pozor na světlo, volbu spodního prádla i pohyb v kabince

Info ikona
Oblečení

Máte plnou skříň nepadnoucího oblečení a každé ráno usilovně přemýšlíte, co si vezmete na sebe? Na vině mohou být i chyby při zkoušení. Vyvarujte se jim jednou pro vždy. Pozor na světlo, volbu spodního prádla i pohyb v kabince.

Chyby při zkoušení vedou k nákupu nepadnoucího oblečení

Možná jste i vy jedni z těch lidí, kteří každé ráno „nemají co na sebe“, ačkoliv jejich skříň praská ve švech. To bývá většinou způsobeno třemi základními chybami při koupi oblečení. Jednou z možností je, že lidé nakupují módu dle aktuálních trendů, ale pak jim v šatníku schází nadčasové kousky a leckdy jim trendy oblečení dobře nesedí. Pak sice mívají plné skříně oblečení, ale nic jim skutečně nepadne. Dalším důvodem je skutečnost, že svému šatníku nevěnují příliš pozornosti. Nakupují ve spěchu a nemají čas třídit oblečení. V šatníku se jim pak hromadí kousky, ze kterých lze sestavit jen nesourodé outfity, navíc je zde oblečení, které již dávno neobléknou. Třetím nejčastějším důvodem je to, že lidé dělají zásadní chyby už při zkoušení oblečení. Na tento důvod se v dnešním článku zaměříme.

Info ikona
Výběr oblečení

Vhodné spodní prádlo vezměte s sebou

Jednou z nejčastějších chyb, které ženy při nákupu oblečení dělají, je nevěnování pozornost spodnímu prádlu. Ráno před nákupy ze šuplíku vytáhnou první podprsenku, která jim přijde pod ruku a odpoledne vyrazí na nákupy. Pamatujte, že vždy byste měla mít u sebe na zkoušení kus spodního prádla, který si pak oblečete pod dané oblečení. Například pokud jdete kupovat večerní šaty, rozhodně si s sebou vezměte podprsenku určenou pro tyto příležitosti. Spoléhat se na to, že pak vám z průstřihů šatů nic nevykoukne, by bylo nemoudré. Nakonec můžete skončit s drahou róbou, ze které vám „vykukuje“ podprsenka, což je faux pas. Stejně tak pokud půjdete kupovat sportovní oblečení, vezměte si s sebou svou oblíbenou podprsenku pro tento účel, ať víte, jak váš outfit bude vypadat dohromady a také ať zjistíte, zda se cítíte pohodlně.

Info ikona
Zkoušení oblečení

Velký pozor na světlo v kabince

Zkušební kabinky jsou velké téma samy o sobě. Důležité je, abyste si prohlédli sami sebe v zrcadle nejprve v oblečení, ve kterém jste do obchodu přišli. Je důležité pochopit, jak vypadáte v zrcadle kabinky – zeštíhluje vás, nebo vám naopak přidává kila? Jak vypadáte v daném světle – bledší, opálenější? Tímto způsobem si „připravíte půdu“ pro budoucí srovnání. Rozhodně lze však doporučit, abyste nezůstávali jen v tmavé kabince, ale šli se podívat i do většího zrcadla, které bývá umístěno před kabinkami. To vám poskytne realistický pohled na to, jak skutečně vypadáte. Některá zrcadla v kabinkách totiž působí přehnaně lichotivě, nebo naopak velice nelichotivě.

Nestůjte, hýbejte se

Další častou chybou je, že se v oblečení ani neprojdete, jen stojíte na místě. Takto si můžete vybrat kousek oblečení, který bude na první pohled sice lichotivý, ale ve výsledku se ukáže, že je také velmi nepohodlný, například při delším sezení či pohybu. Proto se co nejvíce pohybujte, projděte se po obchodě, poseďte si chvilku na židličce, předkloňte se, prohlédněte se ze všech úhlů...Jen tak si budete jisti, že je oblečení padnoucí a zároveň příjemné na nošení.

Zdroje: Kites And Bites, Brightside.me

Newsletter

Svet Zeny logo

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.