Přejít k hlavnímu obsahu

Lukáš Vaculík exceluje ve filmu, který pojednává o psí terapii

Info ikona
Lukáš Vaculík

2. 12. 2021 vstoupila do kin rodinná komedie TADY HLÍDÁME MY (2021), natočená v nádherných lokacích Šumavy. Je volným pokračováním filmu Tady hlídám já (2012), který zvítězil na Festivalu Oty Hofmana. Pro tvůrce je důležité oslovit diváky přímo, proto se rozhodli pro vlastní distribuci filmu.

Nádherné lokace Šumavy nám dají nahlédnout do přírodních scenérií ve všech ročních obdobích. Ve filmu si zahrají původní postavy, jako je Lukáš Vaculík, Jitka Ježková, Pavel Nový, Klára Jandová a tehdejší představitelka malé školačky Veronika Divišová.

Film plný hvězd a psích miláčků

Filmovou psí smečku doplní kromě dalšího jezevčíka i baset, irský setr, zlatý retrívr, foxteriér i jorkšír. K hlavním hereckým postavám přibude Nela Boudová, Štěpán Tuček, Milan Šteindler, Martina Hudečková, Vlasta Žehrová, Václav Vydra, Roman Skamene a další.

Info ikona
Tady hlídáme my

A na co se ve volném pokračování diváci mohou těšit?

Maminka s tatínkem se na Šumavě rozhodnou provozovat penzion, ale bohužel se jim nedaří. Pes Hugo naočkuje Kačku, aby se z penzionu stalo „výcvikové a oddechové ubytovací zařízení pro psy a jejich páníčky“. Neuplyne ani pár dní a penzion je maximálně zaplněn. Co se však stane po příjezdu prvních hostů? Jak dopadne Hugova láska? A podaří se rodičům Kačky splnit si svůj sen v podobě dalšího potomka?

Film s podtextem

Film není jen pro pro milovníky samotných psů. "V "jedničce" jsme se dotkli tématu ADHD a v Tady hlídáme my je důležitým motivem canisterapie. Podtitul filmu je "O psí lásce, která léčí", a my jsme přesvědčeni, že ona skutečně léčí, minimálně lidskou duši," říká producentka, která sama jezevčíky chová přes dvacet let. Z tohoto důvodu se s většinou stejně nadšených pejskařů osobně zná. "Nakonec, byli to oni, co přijeli na natáčení největší psí scény bez nároku na honorář, odměnou jim bylo uvedení jména jejich psíka v závěrečných titulcích filmu." 

Info ikona
Tady hlídáme my

Newsletter

Svet Zeny logo

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.