Přejít k hlavnímu obsahu

Královská rodina: "Ublížený" Harry udeřil na královnu Alžbětu v dopise

Info ikona
Královská rodina

Zdá se, že princ Harry si na královnu postěžoval v srdečném dopise, který vévoda napsal. O svém zděšení z toho, že už není schopen pomáhat veteránům poté, co mu byly odebrány vojenské tituly, se otevřel až nyní.

Když se loni vzdal královských povinností, princ Harry (37) byl královnou Alžbětou (95) zbaven patronátů i čestných titulů. Během rozhovoru pro Oprah s manželkou Meghan Markle (40) v březnu vévoda řekl byl „zraněn“ tím, že ho jeho babička zbavila královského patronátu a čestných titulů, ale řekl, že „respektuje“ její rozhodnutí.

Emotivní dopis napsal přímo Harry

Nyní, v emotivním dopise rodině vyznamenaného vojáka Nathana Hunta, kteří bojují za připomenutí si života svého syna přidáním jeho jména do národního památníku ozbrojených sil, Harry řekl, že by si přál, aby mohl pomoci rodině „kdyby byl ve stejné situaci a především roli, ve které kdysi byl“.

V dopise, který obsahuje princovo logo, Harry píše: „Hluboce soucítím s tím, čím si vaše rodina prochází, a tak si přeji, abych vám mohl formálně pomoci, kdybych byl ve stejné roli jako kdysi.“

Sebevražda vojáka je emotivní i po letech

Harry sloužil po boku Nathana v Afghánistánu v roce 2008, ale Nathan si v roce 2018 vzal život poté, co trpěl vážnými duševními problémy, které byly pravděpodobně spojeny s jeho vojenskou službou.

Zástupci vévody ze Sussexu byli kontaktováni s žádostí o vyjádřen. Zatím se ovšem Harry obrnil hradbami mlčení. 

zdroj: People.com