Reklama
Foto: Pixabay

Proč je koučink lepší než pokec s kamarádkou?

Pro spoustu lidí je to jen trend, ke kterému se raději rovnou postaví odmítavě – je to totiž jednodušší. Jenže, co když je koučink jediná správná cesta, jak opravdu najít klíč k řešení problémů?

Co uděláte obvykle jako první po hádce s partnerem? Pravděpodobně zavoláte své nejlepší kamarádce, vylíčíte jí celou situaci (samozřejmě po svém), počkáte si na pár slov útěchy, emoční napětí poleví a na chvilku je zase dobře. Přesně řečeno do té doby než se s partnerem kvůli stejné věci pohádáte znova. A takhle to jde pořád dokolečka v různých obměnách – když vás zjezdí šéf, když už vás vaše dítě ani po osmdesátém příkazu neposlechne, když hledíte na svůj účet, který hlásí nulu, i třeba když se podíváte do zrcadla a připadáte si najednou děsně tlustá. A to nejhorší je, že si neuvědomujete, že ještě daleko větší problém než to, co se vám aktuálně děje, je fakt, že to neřešíte na vyšší úrovni.

Chvilková úleva nic neřeší

Neřešené problémy mají tendence se vracet do života. Nevíme, jestli pro tento zákon existuje nějaký sofistikovaný název, ale je to tak. Navíc se ve vás více fixují a prohlubují a když už jsou pořádně zakořeněné, mohou se i fyzicky zrcadlit ve vašich nevysvětlitelných bolestech hlavy, žaludku, zad apod. O tom, jak se dokáže duše provázat s tělem, je ostatně také celá celostní medicína. Jinými slovy slyšet, že „to bude dobrý“, v žádném případě jste neztloustla nebo že je váš manžel sobecká zrůda a měla byste se co nejrychleji rozvést, vás nespasí.

Kouč není psychiatr

Při návštěvě psychologa nebo psychiatra se dozvíte konkrétní rady co dělat a nědělat a vysvětlení, jaké reakce mohou vaše akce způsobovat na psychické rovině druhých. Zatímco podstatou koučinku je rozvíjet vlastní potenciál. Mnoho odpovědí na spoustu otázek nosíme v sobě. Jen je ze svého nitra neumíme vydolovat. Co máte dělat s manželem vám sice kouč pravděpodobně nikdy neporadí (alespoň ten dobrý ne), ani s vámi nebude konzultovat vzniklé situace a chlácholit vás, ale dobře mířenými otázkami vám pomůže zvědomit si to, co už víte tak, aby to pracovalo ve váš prospěch a abyste se hlavně v této situaci cítily co nejkomfortněji vy. Mnoho lidí, kteří koučink podstoupili oceňují, že kouč vás nechá se v problematice orientovat po svém a bude respektovat formu postupu si sámy zvolíte.

Začněte u sebe

Každý, kdo řeší jakýkoli problém, ať už vztahový nebo pracovní, musí začít nejprve sám u sebe. Prvním krokem je analýza vlastního života a plné uvědomění si svých kvalit a nedostatků, na kterých se pod vedením kouče poté může dále pracovat. Mnohdy zjistíte, že pramen vašich problémů, je úplně někde jinde než jste si myslely a že hádky symbolizují třeba jen vaše nenaplněné touhy. Existují tisíce případů, kdy partnerské hádky pramenily pouze v tom, že ženy neuměly ocenit samy sebe, nedokázaly se vypořádat se svou minulostí nebo že neměly v životě uspořádané priority.

Kouč je dneska každý

Základem úspěchu je samozřejmě najít si kouče dobrého. Takový kouč má za sebou tisíce hodin s klienty, stejně jako kurzy na několik desítek tisíc korun, kterými by se měl prokázat už na úvodní konzultaci. Pokud nevíte, kde hledat, obraťte se například na naši prověřenou koučku Lenku Černou.  

3 ranní rituály, díky kterým prožijete úspěšný den
15 věcí, které nás na mužích hrozně štvou
Peníze. I ty by měly být ve vztahu velké téma
TwitterFacebookTisknoutTisknout

Co (opravdu) potřebujeme ke štěstí?

Co (opravdu) potřebujeme ke štěstí?

Většinou lidé na tuto otázku odpoví, že ne, ale jedním dechem ...

Odpoutejte se na chvíli od reality: Triky, jak se naučit snít

Odpoutejte se na chvíli od reality: Triky, jak se naučit snít

Díky snění je náš život pestřejší a snesitelnější. ...

Zachráníte vztah, když už si nemáte co říct?

Zachráníte vztah, když už si nemáte co říct?

Komunikace je ve vztahu zásadní. No jo, ale co když jeden z vás komunikovat ...

Cítíte se pod psa? Tato metoda vyřeší všechny neduhy!

Cítíte se pod psa? Tato metoda vyřeší všechny neduhy!

Již několik let na českém poli funguje léčebná metoda RUŠ, která trvale ...

Rodič, dítě, internet: Jak zaujmout správnou roli v této rovnici?

Rodič, dítě, internet: Jak zaujmout správnou roli v této rovnici?

V mobilu, tabletu, doma i ve škole. Kdo není online, ten je odříznutý. Hlavně od ...

Mise zhubnu: 5 sportů, díky kterým kila letí dolu rychlostí blesku

Mise zhubnu: 5 sportů, díky kterým kila letí dolu rychlostí blesku

Nejvyšší čas dát si do těla, abychom pak ta těla mohly ukazovat ...

Před námi je volno! Tipy na výlety, které vás budou bavit

Před námi je volno! Tipy na výlety, které vás budou bavit

Extra prodloužený víkend je před námi. V duchu poděkujte Cyrilu, Metoději i Janu Husovi a...

5 intimních otázek, na které jste se vždy chtěla zeptat

5 intimních otázek, na které jste se vždy chtěla zeptat

Dnes a denně zaznívají v gynekologických ordinacích dotazy ohledně intimního ...

zasepohromade
Reklama
PŘIHLÁSIT K ODBĚRU NEWSLETTERU
X
Přihlášení k odběru newsletterů
* povinná pole
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama