Reklama
Foto: Unsplash

Pro Váhy zelená, pro Štíry červená. Která barva je podle znamení pro vás nejvhodnější?

Chystáte se vymalovat svůj interiér a stále si nevíte rady, jakou barvu zvolit? Bytový designér Stanislav Kralovanský radí vybírat v souvislosti s vaším znamením zvěrokruhu. Tak dokážou barvy ovlivňovat naši náladu, zdraví, a dokonce i to, jakým způsobem vnímáme okolní svět.

Beran

Beran patří k ohnivým znamením, která milují akci a přímé jednání, tudíž má také ve svém interiéru rád prvky, které takové principy vytvářejí. Ačkoli se to může zdát protichůdné, právě toto ohnivé znamení dává přednost jemným pastelovým odstínům, jako je žlutá, růžová či oranžová. Berani mají rádi umění, potrpí si však na kvalitu, a tak jim postačí jeden či dva obrazy, které však musí být jedinečné.

Býk

Býk patří ke znamením, která stojí nohama pevně na zemi. Mají rádi pohodlí a teplé odstíny žluté barvy. Ideální jsou tóny medu, jantaru či hnědi. „Jelikož má toto znamení rádo věci krásné a luxusní, není na škodu na stěny umístit velká zrcadla – nejlépe starožitné unikáty,“ dodává Stanislav Kralovanský, odborník na malování z firmy Malíři Natěrači.

Blíženci

Snimek_obrazovky_2017-03-14_v_10.59.43

Blíženci patří k vzdušným znamením, která jsou neustále v mentálním i fyzickém pohybu. Barva stěn je pro ně velice důležitá. Považují je za zdroj inspirace a energie. Mají rádi slunečně žlutou, která vybízí k aktivitě a veselé náladě.

Rak

Domovy Raků by měly na první pohled vytvářet rodinnou atmosféru. Toto znamení klade při výběru doplňků důraz na ty, které navozují pohodu a klid. Raci dávají přednost přírodním materiálům, jako je dřevo, hlína, bavlna či len. Z barev mají nejraději jemné odstíny tyrkysu, mořské zeleně či světlemodré barvy v kontrastu v bílou.

Lev

Snimek_obrazovky_2017-03-14_v_11.03.29

Lvi představují zdroj zdraví a vitality a také jejich interiéry by vás měly dobíjet energií. Lidé ve znamení Lva dávají přednost kvalitním a luxusním doplňkům, mají také rádi obrazy – originály jsou samozřejmostí – a vyžadují jemné nasvícení spoustou svíček či lampiček, které je stabilizuje a uklidňuje. Toto znamení může v malování pokojů využívat klasickou bílou barvu.

Panna

Snimek_obrazovky_2017-03-14_v_11.03.44

Panna je spjatá s živlem země, a to se výrazně projevuje také v zařízení jejího obydlí. Dávají přednost přírodním materiálům (u nich doma najdete i spoustu květin), nábytek z umělé hmoty, plastu či kovu je odpuzuje. Toto znamení miluje barvy podzimu a odstíny krémové, smetanové či béžové. Tyto jemné barvy často kombinuje s hnědou, která je ekvivalentem pro pořádek a sílu a Pannám dodává potřebnou energií.

Váhy

Tajemno a jedinečnost – to je to, co mají Váhy rády. Za své interiéry jsou mnohdy schopné utratit nemalé částky. Mají rády těžké závěsy či krajkové záclony. K tomuto znamení se také výborně hodí výrazné tapety s květinovými nebo orientálními vzory. „O vahách se často říká, že bývají mistři designu a dokážou umístit vše tak, aby to krásně vynikalo,“ upozorňuje Kralovanský.

Střelec

Střelci bývají velmi rozběhaní a aktivní. Toto znamení by se mělo čas od času uklidnit a zrelaxovat. Právě proto jsou pro domácnost střelců ideální doplňky z živých květin, či alespoň obrazy s přírodními motivy. Oázu klidu u nich doma vytvoří tapety s přírodními motivy. Z barev by měli volit spíše chladnější odstíny, při kterých se dokážou uvolnit od stresu.

Kozoroh

Kozorohy charakterizuje řád a solidnost a jejich obydlí by jim mělo poskytovat v první řadě pocit bezpečí. Tyto spíše konzervativní bytosti dávají přednost klasickým tvarům a ryzím dřevěným kusům nábytku. Mají rády klasickou bílou barvu a pastelové odstíny, které v kombinaci s industriálním stylem dokážou v jejich interiérech vytvořit zajímavou atmosféru.

Štír

Snimek_obrazovky_2017-03-14_v_11.03.36

Ženy i muži štíři jsou smyslní a vášniví. Mají rádi klid a červenou barvu. Neměli bychom také opomínat fialovou, jelikož toto znamení často trpí problémy s usínáním, a tato barva dokáže Štíry výjimečně uklidnit a navodit relaxační atmosféru.

Vodnář

Vodnáři jsou považováni za největší exoty zvěrokruhu v dobrém slova smyslu. Zkrátka vidí vše tak nějak jinak než ostatní. Jsou to originální osobnosti, které ve svém domově potřebuji pocit lehkosti. Dávají přednost moderně zařízeným interiérům. Hrají si s osvětlením a experimentují s různými odstíny šedé a žluté.

Ryby

Ryby inklinují k vodě a mají rády vše, co je s ní spojeno. Často volí jemné osvětlení, bílou barvu a minimum doplňků. Měly by se vyvarovat černé či šedé, která na ně působí depresivně.

Úklidem ke klidu. Odbornice na uklízení Marie Kondo vás naučí být šťastnější
5 sexy hotelů jako z Padesáti odstínů temnoty
Když rodiče chybují: Dopřejte dětem soukromí
TwitterFacebookTisknoutTisknout

Tělo jako rozsvícená kontrolka: Co nám dávají najevo bolesti hlavy?

Tělo jako rozsvícená kontrolka: Co nám dávají najevo bolesti hlavy?

Časté bolesti hlavy trápí 78 % populace. To znamená, že když se rozhlédnete ...

Nečervenejte se u komplimentů. Naučte se je přijmout!

Nečervenejte se u komplimentů. Naučte se je přijmout!

Umět přijmout pochvalu vám dost možná vůbec nemusí připadat důležité, ale je. ...

Skrytý význam snů: Chrání nás před negativními emocemi

Skrytý význam snů: Chrání nás před negativními emocemi

Sny mohou být vtipné, smutné, vzrušující i strašidelné, ...

3 ranní rituály, díky kterým prožijete úspěšný den

3 ranní rituály, díky kterým prožijete úspěšný den

Říká se, že jaké máte ráno, takový je potom váš ...

Fotogalerie: Porovnejte proměny českých celebrit se zahraničními originály

Fotogalerie: Porovnejte proměny českých celebrit se zahraničními originály

Letošní kalendář Proměny je na světě! Tentokrát na téma hvězdy ...

Rychlá zpověď: Co miluje Daniela Peštová?

Rychlá zpověď: Co miluje Daniela Peštová?

V modelingu je už dvacet let. Focení a móda ji ale stále baví. Prý víc ...

Nečervenejte se u komplimentů. Naučte se je přijmout!

Nečervenejte se u komplimentů. Naučte se je přijmout!

Umět přijmout pochvalu vám dost možná vůbec nemusí připadat důležité, ale je. ...

Peníze. I ty by měly být ve vztahu velké téma

Peníze. I ty by měly být ve vztahu velké téma

Jste spolu už pár let, milujete se, možná máte i společné koníčky a před ...

Reklama
PŘIHLÁSIT K ODBĚRU NEWSLETTERU
X
Přihlášení k odběru newsletterů
* povinná pole
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama