Reklama
Foto: Unsplash

Pro Váhy zelená, pro Štíry červená. Která barva je podle znamení pro vás nejvhodnější?

Chystáte se vymalovat svůj interiér a stále si nevíte rady, jakou barvu zvolit? Bytový designér Stanislav Kralovanský radí vybírat v souvislosti s vaším znamením zvěrokruhu. Tak dokážou barvy ovlivňovat naši náladu, zdraví, a dokonce i to, jakým způsobem vnímáme okolní svět.

Beran

Beran patří k ohnivým znamením, která milují akci a přímé jednání, tudíž má také ve svém interiéru rád prvky, které takové principy vytvářejí. Ačkoli se to může zdát protichůdné, právě toto ohnivé znamení dává přednost jemným pastelovým odstínům, jako je žlutá, růžová či oranžová. Berani mají rádi umění, potrpí si však na kvalitu, a tak jim postačí jeden či dva obrazy, které však musí být jedinečné.

Býk

Býk patří ke znamením, která stojí nohama pevně na zemi. Mají rádi pohodlí a teplé odstíny žluté barvy. Ideální jsou tóny medu, jantaru či hnědi. „Jelikož má toto znamení rádo věci krásné a luxusní, není na škodu na stěny umístit velká zrcadla – nejlépe starožitné unikáty,“ dodává Stanislav Kralovanský, odborník na malování z firmy Malíři Natěrači.

Blíženci

Snimek_obrazovky_2017-03-14_v_10.59.43

Blíženci patří k vzdušným znamením, která jsou neustále v mentálním i fyzickém pohybu. Barva stěn je pro ně velice důležitá. Považují je za zdroj inspirace a energie. Mají rádi slunečně žlutou, která vybízí k aktivitě a veselé náladě.

Rak

Domovy Raků by měly na první pohled vytvářet rodinnou atmosféru. Toto znamení klade při výběru doplňků důraz na ty, které navozují pohodu a klid. Raci dávají přednost přírodním materiálům, jako je dřevo, hlína, bavlna či len. Z barev mají nejraději jemné odstíny tyrkysu, mořské zeleně či světlemodré barvy v kontrastu v bílou.

Lev

Snimek_obrazovky_2017-03-14_v_11.03.29

Lvi představují zdroj zdraví a vitality a také jejich interiéry by vás měly dobíjet energií. Lidé ve znamení Lva dávají přednost kvalitním a luxusním doplňkům, mají také rádi obrazy – originály jsou samozřejmostí – a vyžadují jemné nasvícení spoustou svíček či lampiček, které je stabilizuje a uklidňuje. Toto znamení může v malování pokojů využívat klasickou bílou barvu.

Panna

Snimek_obrazovky_2017-03-14_v_11.03.44

Panna je spjatá s živlem země, a to se výrazně projevuje také v zařízení jejího obydlí. Dávají přednost přírodním materiálům (u nich doma najdete i spoustu květin), nábytek z umělé hmoty, plastu či kovu je odpuzuje. Toto znamení miluje barvy podzimu a odstíny krémové, smetanové či béžové. Tyto jemné barvy často kombinuje s hnědou, která je ekvivalentem pro pořádek a sílu a Pannám dodává potřebnou energií.

Váhy

Tajemno a jedinečnost – to je to, co mají Váhy rády. Za své interiéry jsou mnohdy schopné utratit nemalé částky. Mají rády těžké závěsy či krajkové záclony. K tomuto znamení se také výborně hodí výrazné tapety s květinovými nebo orientálními vzory. „O vahách se často říká, že bývají mistři designu a dokážou umístit vše tak, aby to krásně vynikalo,“ upozorňuje Kralovanský.

Střelec

Střelci bývají velmi rozběhaní a aktivní. Toto znamení by se mělo čas od času uklidnit a zrelaxovat. Právě proto jsou pro domácnost střelců ideální doplňky z živých květin, či alespoň obrazy s přírodními motivy. Oázu klidu u nich doma vytvoří tapety s přírodními motivy. Z barev by měli volit spíše chladnější odstíny, při kterých se dokážou uvolnit od stresu.

Kozoroh

Kozorohy charakterizuje řád a solidnost a jejich obydlí by jim mělo poskytovat v první řadě pocit bezpečí. Tyto spíše konzervativní bytosti dávají přednost klasickým tvarům a ryzím dřevěným kusům nábytku. Mají rády klasickou bílou barvu a pastelové odstíny, které v kombinaci s industriálním stylem dokážou v jejich interiérech vytvořit zajímavou atmosféru.

Štír

Snimek_obrazovky_2017-03-14_v_11.03.36

Ženy i muži štíři jsou smyslní a vášniví. Mají rádi klid a červenou barvu. Neměli bychom také opomínat fialovou, jelikož toto znamení často trpí problémy s usínáním, a tato barva dokáže Štíry výjimečně uklidnit a navodit relaxační atmosféru.

Vodnář

Vodnáři jsou považováni za největší exoty zvěrokruhu v dobrém slova smyslu. Zkrátka vidí vše tak nějak jinak než ostatní. Jsou to originální osobnosti, které ve svém domově potřebuji pocit lehkosti. Dávají přednost moderně zařízeným interiérům. Hrají si s osvětlením a experimentují s různými odstíny šedé a žluté.

Ryby

Ryby inklinují k vodě a mají rády vše, co je s ní spojeno. Často volí jemné osvětlení, bílou barvu a minimum doplňků. Měly by se vyvarovat černé či šedé, která na ně působí depresivně.

Úklidem ke klidu. Odbornice na uklízení Marie Kondo vás naučí být šťastnější
5 sexy hotelů jako z Padesáti odstínů temnoty
Když rodiče chybují: Dopřejte dětem soukromí
TwitterFacebookTisknoutTisknout

Odpoutejte se na chvíli od reality: Triky, jak se naučit snít

Odpoutejte se na chvíli od reality: Triky, jak se naučit snít

Díky snění je náš život pestřejší a snesitelnější. ...

Zachráníte vztah, když už si nemáte co říct?

Zachráníte vztah, když už si nemáte co říct?

Komunikace je ve vztahu zásadní. No jo, ale co když jeden z vás komunikovat ...

Cítíte se pod psa? Tato metoda vyřeší všechny neduhy!

Cítíte se pod psa? Tato metoda vyřeší všechny neduhy!

Již několik let na českém poli funguje léčebná metoda RUŠ, která trvale ...

Nejste šťastní? Chce to restart limbického systému, tvrdí Lenka Lipenská.

Nejste šťastní? Chce to restart limbického systému, tvrdí Lenka Lipenská.

Když přestane fungovat počítač z nevysvětlitelných důvodů, nejjednodušší...

Zlozvyky dětí: Okřikování nic neřeší

Zlozvyky dětí: Okřikování nic neřeší

Kdyby byly všechny děti bezchybné, dokonalé a vzorné, měli bychom to ...

Červencový Svět ženy je tady!

Červencový Svět ženy je tady!

Pozor, je tady první letní hlášení! Nové číslo je doslova ...

Novinářka na cestách: Vypasení pavouci a noci bez oblíbeného krému

Novinářka na cestách: Vypasení pavouci a noci bez oblíbeného krému

Třicítka za vámi, pár peněz na účtu, co s tím? A co třeba takhle dát...

Máte chuť na aktivní sobotu? Dejte si mírový běh (a potom spoustu zábavy)

Máte chuť na aktivní sobotu? Dejte si mírový běh (a potom spoustu zábavy)

Mírový projekt má už více než třicetiletou historii. Zúčastnit se jej ...

zasepohromade
Reklama
PŘIHLÁSIT K ODBĚRU NEWSLETTERU
X
Přihlášení k odběru newsletterů
* povinná pole
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama