Češky by měly přestat nosit umělé řasy a trvalý make-up, radí umělecké duo

Češky by měly přestat nosit umělé řasy a trvalý make-up, radí umělecké duo

Mladé umělecké duo Natalli a Dada Smith ví, co se nosí, co je cool jak v módě, tak i v oblasti vizážistiky. Vyzpovídali jsme je mimo jiné z toho, co je na líčení a focení tak zábavné, co teď aktuálně frčí, kde se inspirovat a co ženám rozhodně nesluší.

Natalli a Dadě Smith se splnil dětský sen. Po několikaleté dřině vytvořily umělecko-vizážistický tým, který vytváří zajímavé fotografie kombinující design, módu a umění. Kromě toho, že je práce maximálně baví, je pro ně bonusem i fakt, že jako sestry mohou trávit spoustu času spolu. Jako expertky na líčení, módu a focení vědí, co je aktuálně trendy a co už je dávno „out“. V rozhovoru najdete rady pro všechny holky, které se chtějí líbit.

Jak jste se k této práci dostaly? Byl to vždycky váš sen?

Natalli: Od malička mě lákaly rtěnky, voňavky, líčidla a zkrátka všechno, co ženy používají ke svému zkrášlení. V šestnácti letech jsem absolvovala kurz líčení a postupně zjišťovala nové techniky a možnosti, ať už v líčení, nebo v módě. Denně jsem hltala filmy o módních návrhářích a studovala historii oboru. Jako vizážistka jsem začala pracovat, až když jsem měla pocit, že všechno vím a umím.

Dada: Od tří let jsem chodila na malování a na základě toho jsem se rozhodla pokračovat na uměleckoprůmyslové škole v oboru grafik a fotograf, kde jsem se naučila mnoho výtvarných technik a poznala dějiny umění. Právě historie umění mě velmi inspirovala a ukázala mi směr, kterým se vydat.

Jaké překážky jste při cestě tam, kde jste teď, musely zdolat?

Natalli: Překážek bylo celkem dost, přece jen zkombinovat školu s prací není nikdy jednoduché. Chodila jsem různě po brigádách, abych si vydělala na kurzy a následně i na produkty, které jsem pro tuto práci potřebovala. Stálo to nemalé úsilí tohle vše zvládnout. Hodně mi také pomohl YouTube, kde jsem zkoumala nové techniky slavných vizážistů a make-up kurz v Make-up Institute Prague. Nejvíc se ale člověk naučí v praxi – důležité je na sobě pracovat a vytvořit si dobré portfolio, kde by měly být originální nápady a trendy.

Skrze které projekty vás už můžeme znát, popř. na čem pracujete v současné chvíli?

Dada: Dělaly jsme společně na charitativním projektu Vzpomínky na dětství, SOS Ridgeback a momentálně teď pracujeme na naší výstavě, která se bude konat na Festivalu filmové hudby a multimédií v Poděbradech. Pokud vás zajímá naše práce, najdete nás na Facebooku a na Instagramu.

Snimek_obrazovky_2017-08-07_v_14.40.46

Co vás na líčení a focení baví nejvíc?

Natalli: Nejvíc nás baví ta umělecká a kreativní práce, kterou společně děláme. Jsme na sebe tak naladěné, že stačí, když jedna naznačí nápad a druhá okamžitě ví. Na focení nás baví tvořit koncept samotné fotky, co bude mít modelka na sobě, jaký bude mít výraz nebo jaké pozadí a kulisu do fotky zahrneme, a líčení je vlastně spojené i se stylingem a samotnou fotografií, takže make-upem musíme vystihnout, co přesně do fotky chceme přenést – jestli něhu a romantiku, nebo naopak nepřístupnost a tvrdost.

Jsou Češi při líčení a focení extravagantní, nebo se naopak drží při zemi?

Natalli: Češi se rádi drží zajetého modelu, zkouší to, co viděli u kamarádů, sousedů, známých, a chtějí to stejně. Bojí se určité originality a zkoušení nových věcí, na jednu stranu mají strach, aby to nebylo trapné, a na druhou stranu se nechají natlačit na něco, co je nevkusné.

Jaké trendy u vás nejvíce frčí?

Natalli: Letošním letním trendem je strobing, což je rozjasnění celého obličeje a přirozený lehký make-up s trochou tvářenky a lesku na rty. Častokrát na ženách nemusíme používat ani řasenku, jelikož lehce zapudrované řasy vypadají skvěle. Dalším trendem jsou pihy, které spousta žen zakrývá a je to velká škoda, právě teď totiž frčí, tak se s nimi pochlubte. Mezi další letní trendy patří barevné oční linky, kterými ozvláštníme celý make-up. Kdo má hezké plné rty, může zaexperimentovat s výraznějšími rtěnkami či lesky, na léto bych doporučila spíše korálovější zářivé barvičky, které můžeme právě teď využít.

Snimek_obrazovky_2017-08-07_v_14.40.32

Jak se v soukromí líčíte vy?

Natalli: To je různé. Někdy mám náladu na výrazné líčení a někdy na jemné, také podle příležitosti a oblečení. Mezi mé favority, které používám denně, je make-up Face&Body od Mac, který míchám s rozjasňujícím fluidem od Dermacolu, udělá na pleti perfektní finish, který je na léto jako dělaný. Co mám ráda, je výraznější obočí, které tvoří rám celého obličeje a je důležitou součástí celého make-upu, hlavní je držet se pořád přirozenosti a s obočím to nepřehnat.

Dada: Miluji jemný make-up a výrazné rty. Mám doma hned několik odstínu rtěnek a záleží jen na náladě, jakou z nich si v daný den vyberu. Preferuji líčení v rychlém francouzském stylu – namaluji linky, rtěnku a můžu vyrazit.

Máte nějakou radu pro holky, které se fotí na Instagram?

Natalli: Když jde o fotku, doporučila bych holkám o něco výraznější make-up než na denní nošení. Ty, co mají modré oči, ať zkusí cihlové oční stíny, které pohled vytáhnou, a na fotce to vypadá skvěle, ženám se zrzavými vlasy sluší stíny s nádechem do zelena. U blondýnek bych se držela zemitých barev, třeba s hnědými či šedivými stíny nešlápnete vedle.

Dada: Základ je fotit na denním světle, to za vás udělá půlku práce. Já se na fotky koukám z fotografického hlediska. Na Instagramu nemusíte mít jen selfíčka, víc fungují fotky o emocích.

Co je vůbec to nejhorší, co jste v oblasti vizážistiky doposud viděly?

Natalli: Špatně udělaný permanentní make-up, laciné umělé řasy a špatně zvolený odstín make-upu.

Snimek_obrazovky_2017-08-07_v_14.41.00

Můžete prozradit svou inspiraci – stránky, místa, osobnosti, cokoli, co vás nabíjí energií, když jste doma?

Natalli: Mým velkým vzorem je můj milovaný Karl Lagerfeld s jeho osobitým designem a sebeprezentací. Co se týče make-upu, miluju sledovat Petera Philipse, který zastává post creative a image directora pro značku Dior. Je naprostá špička! Jinak hodně sleduji přehlídky z módních domů v zahraničí a práci návrhářů, baví mě jejich show a osobité modely, které jsou na módních molech vystižené.

Dada: V oblasti focení mě inspiruje historie módy, umění, architektury, malíři a staří mistři…

18x letní must have: Šťavnatá kosmetika s vůní ovoce
Nový beauty trend? Vytetované pihy!
FOTO: Diamant není třeba! Zásnubní prsteny za hubičku, které si zamilujete
TwitterFacebookTisknoutTisknout

Berenika Kohoutová: Byla jsem divoká holka

Berenika Kohoutová: Byla jsem divoká holka

V patnácti objížděla pankáčské festivaly, od osmnácti má na ...

10 předvánočních Murphyho zákonů: Na čísle 2 byste měly zapracovat

10 předvánočních Murphyho zákonů: Na čísle 2 byste měly zapracovat

Až nebudete opět vědět, kam dřív skočit, v přeplněných obchoďácích začnete ...

Rychlá zpověď: Co miluje Daniela Peštová?

Rychlá zpověď: Co miluje Daniela Peštová?

V modelingu je už dvacet let. Focení a móda ji ale stále baví. Prý víc ...

„Moje puse je teď navyklá na angličtinu,“ říká zpěvák Thom Artway.

„Moje puse je teď navyklá na angličtinu,“ říká zpěvák Thom Artway.

Je mladý, ambiciózní a ve světě hudby má parádně našlápnuto. ...

Jeho očima: 5 věcí, které na vás nemáme rádi

Jeho očima: 5 věcí, které na vás nemáme rádi

Muži jsou z Marsu a ženy z Venuše... a třecí plochy prostě patří ke každému ...

Máte zlobivé dítě? Chyba může být ve vašem chování!

Máte zlobivé dítě? Chyba může být ve vašem chování!

Zlobení k dětství patří. Je to totiž jeden z nástrojů, jak si děti mohou ...

Berenika Kohoutová: Byla jsem divoká holka

Berenika Kohoutová: Byla jsem divoká holka

V patnácti objížděla pankáčské festivaly, od osmnácti má na ...

Nejčastější mýty o liposukci: zbaví vás obezity a nemusíte nic dělat

Nejčastější mýty o liposukci: zbaví vás obezity a nemusíte nic dělat

Slibují vám různé reklamní kampaně, že pomocí liposukce zhubnete bez ...

Reklama
PŘIHLÁSIT K ODBĚRU NEWSLETTERU
X
Přihlášení k odběru newsletterů
* povinná pole
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama