Přejít k hlavnímu obsahu

Fotky bez úprav a filtrů z červeného koberce: Akné, vrásky i pupínky, které neschová Blake Lively ani Kim Kardashian

Info ikona
Blake Lively

Met Gala proběhlo a všechny zúčastněné celebrity sdílely svoje dokonalé fotky včetně naprosto perfektního make-upu, který zakryje a vyhladí celý obličej. Jaká je ale realita?

S vytvořením Photoshopu v roce 1987 se naše životy náhle změnily – prakticky každé „ošklivé káčátko“ jste mohli proměnit v krásnou labuť. Pokud se Photoshop používá opatrně a skromně, může být užitečným nástrojem pro vylepšení naší přirozené krásy a zvýšení sebevědomí.

Realita je jiná

Často vidíme fotografie celebrit, které vypadají tak bezchybně, že je těžké uvěřit, že jsou vůbec skutečné. Než se s nimi začnete srovnávat, mějte na paměti, že jejich fotografie jsou obvykle případem nadměrného photoshopování. Takže se nebojte, ve skutečnosti nikdo nevypadá jako fotografiích.

Úzkosti kvůli nedokonalosti

Mladí lidé údajně trpí, když vidí dokonalé fotky celebrit. Snaží se být stejně úžasní a bezchybní jako jejich vzory, a přitom jim nedochází, že se nejedná o realitu. Celý svět už obletěli fotografie z letošního Met Gala. Všichni ovšem obdivovali ty dokonalé a upravené fotky. Ty fotky, kde nemá nikdo ani vrásku nebo pupínek, a dokonce chybí i viditelná struktura kůže!

Módní trend: Zlatá pravidla pro nošení tenisek. Vyhněte se přílišnému kombinování a ukazujte ponožky

Tenisky jsou součástí základní výbavy každého botníku. Ženy milující módu letos nejraději nosí své sportovní modely těmito třemi způsoby.
svetzeny.cz

Struktura pleti je přirozená

Ať už máte jakýkoli typ pleti, je dobré vědět, že existuje jen minimum lidí, kteří mají pleť hebkou jako dětskou prdelku a stejně tak sjednocenou. 

Sociální sítě ovlivňují mladé lidi

Denise Hatton, výkonná ředitelka YMCA pro Anglii a Wales, řekla: „Všichni jsme se provinili tím, že jsme na sociální sítě zveřejnili pouze naše nejlichotivější obrázky. I když není nic špatného na tom, chtít se ukázat ze svého nejlepšího úhlu, je důležité, abychom se měli rádi, i když nevypadáme nejlépe, což je pro většinu z nás pravděpodobně většinu času.“

Sociální média už vyvolávají obavy mezi 11 až 12letými, přičemž 43 % dotázaných tvrdilo, že je ovlivnili jednotlivci, které viděli na internetu.

Zdroj: theguardian.com, Instagram